8 mart dünya kadınlar günü’nü kutlamıyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
8martdunyakadinlargunu.jpg

Bu sabah kalktım ve bugün Ahh 8 mart imis fark ettim..ehh biz feminizt ulkelerin feminist kadinlar tarafindan yonetilen Bati aleminde yasiyoruz.. heleki bir de calistigim mekan ve Mevki de bu gun kadinlar kralice ve prensestir..
ama ben ne hikmetse ne kendimi nede cevremdeki kadinlarin Islam-in kadina verdigi onem ve degeri olmadigini gordugum icin kutlamamaya karar verdim..
8 Mart Dünya Kadınlar Günü imis hayy hayy guldurmeyin beni..
Amerikada Dogum izninin sadece 3 ay oldugunu soylesem inanirmisiniz? Oysa islam Annenin cocugunu 2 sene emzirmesini buyuruyor..
ve simdi Tip ve teknoloji her cocugun ilk 2 yillinda kisi ve karakterinin gelisip kemale erdigini acikliyorlar..
aboow o zaman buradaki bebeler yandi cunku daha 3 aylik iken yuvaya gitmeye basliyorlar ve iki yasina gelene kadar 50 tane yuva veya bakici degistiriyorlar.. o yuzden BATI da cocuklar da en cok kisilik..problemi var..
Kadinlari taciz ve nefret eden mi?kendi kendine zarar verenler mi ne isterseniz var...actirmayin muhacir agzimi.. neyse..
Kutlamiyacagimi soyledim..
ve bugun yapilan ozel geceye istirak etmiyecegimi belirttim.. kendimin dogru ve hakli olduguna inanmadigim bir konu hakinda nasil konusabilirim ki...
Kadın dediğin kimliği olur, kişiliği olur, anlı açık, başı dik, bir birey olur...
Kadın dediğin kendisine inanır, kendine güvenir...
Kadın dediğin kibarlığıyla, zerafetiyle, kadınlık gururu, kadınlık onuruyla yaşar...
Kadın dediğin sevgi dolu, şefkat dolu, merhamet doludur...
Kadın dediğin özü doğru, sözü doğru, yolu doğrudur...
Kadın dediğin lütftur, hikmettir, izzettir. Kadın dediğin tek kelimeyle iffettir...
Kadın dedigin ozel-dir oznedir Toplumun ortak malli degildir..
Bu 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLAYAN ilk ulkeler Kominist ulkeler idi.. Rusya..polonya..bulgaristan.. yugoslavya gibi.. ve orada Kadin Toplumun ozelikle Zengin kesimin Zevk ve tatmin etme oyuncagi gibi kullanildigi icin
BEN BIR KADIN OLARAK ONLARIN BU GUNUNU KUTLAMIYORUM..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
bizde unuttuk kadınlar gününü, gerçekten, neyse biz bu vesileyle yinede kutlayalım herkesin kadınlar gününü...:tamam:.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kadın hala dayak yerken, kadınlar günü nedir bilmeyen kadınlar hala yeryüzünde varken..dfgtn
okuma yazma bilmeyen, doğum makinesi olarak görülen, eziyet gören kadınlar yaşarken KADINLAR HALEN CAHILLIYE DEVRINDEKI GIBI ALINIP SATILIR IKEN Ben bu günü kutlamıyorum...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
baskanim bugun degil her gun kutliyalim o zaman...
Cennet annelerin ayağının altındadır buyurmuş peygamber efendimiz(s.a), öyle bir makam verilmiş ki analara anlatılması zor...

Yıllar boyunca bir köle, hatta bir eşyadan farksız olarak yaşamaya mahkum edilen kadını, gerçek benliğine..
ancak kainata rahmet olarak gönderilen Hazret-i Muhammed Mustafa'nın (s.a.v.) Allah tarafından getirip insanlara tebliğ buyurmuş olduğu İslam dini kavuşturmuş, kadına gerçek değer ve itibarını vermiştir.

İslam dini, kadının pazarlardan alınıp satılan bir eşya olmadığını, her şeyden önce onun da bir insan olup, toplumun en küçük bölümü olan ailenin kurulmasında erkeğin bölünmez bir parçası olduğunu, onsuz erkeğin hiçbir şey yapamayacağını çok açık olarak beyan eylemiştir...
o zaman kadina Peygamber efendimiz sav. verdigi degeri ornek alalim ne dersiniz..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
kadın hala dayak yerken, kadınlar günü nedir bilmeyen kadınlar hala yeryüzünde varken..dfgtn
okuma yazma bilmeyen, doğum makinesi olarak görülen, eziyet gören kadınlar yaşarken KADINLAR HALEN CAHILLIYE DEVRINDEKI GIBI ALINIP SATILIR IKEN Ben bu günü kutlamıyorum...

yapma böyle beyav herşey 4/4 lük olmaz, imtahan dünyası, herkesin ayrı bir sınavı var, böylece kadın erkek sınavdan geçiyor...Allah c.c kimbilir nasıl bir sistem dizyn etmiştir bu konuda da herşey olması gerektiği gibi olsa imtahan perdesi kalkar beyaw:tamam:.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bugun 8 mart dunya kadinlar gunu oldugunu fark etmeden analar icin yazdigim yazimdan alintidir..

Cennet annelerin ayağının altındadır buyurmuş peygamber efendimiz(s.a), öyle bir makam verilmiş ki analara anlatılması zor...
anne Ne de olsa ayaklarının altı öpülecek kişilerdir onlar...
Hele ki bu ülke için hizmet edecek aslanları yetiştirip, kokusuna doyamadan onları vatan hizmetine verenler...
Bu hizmet kimi zaman askerliktir, kimi zaman doktorluktur, kimi zaman öğretmenliktir...
Görevini layıkıyla yapacağım dedin mi, gözün görmez olur hiçbir şeyi, hele ki vatana hizmete adadıysan kendini anacığında olsa göremez olur...
Bilirsin oracıkta oturur amma velakin varamazsın yanına. Öpemezsin, koklayamazsın şöyle doyunca. Vatana hizmet için oldun mu da konu, o anacıkta ağzını açıp ta tek kelime söylemez, sabır eder, vatan için der durur öylece.
İşte bu yazıda evlatlarının kokusuna hasret olup ta, vatan için sabreden analar için olsun...

BU ASLANLARI YETISTIREN HEP BIR KADIN BIR ANNE-DIR..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ben sadece islamin bana bir KADIN olarak verdigi HAK ve HUKUK-larimi istiyorum..
burada musliman olmus bir arkadasimin videosu var birlikte izliyelim mi?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun bu kardesimizin adi Meryem dir..ve su an tesseturlu evli ve oglu var adi islam-dir..
Onlarin icinden cikmaya calistiklari batakliktan bizler zorla girip kendimizi batirmaya..dunya ve ahirettimizi zehir etmeye calisiyoruz...
Bu kardesimiz beni ilk gordugunde bir sicak Yaz gunu idi ilk sordugu sicak degil mi?
tebessum ederek evet cook sicak Sana Sicak degil mi?
Yaz ayinda idik..acik kapali herkes ayni hararetti hisetiyordu?
Bu kardesimiz beni kendi dinine cevirmeye calisir iken Hamd olsun islam ile sereflenmistir..
Allahu ekber...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Şahsım olarak ne kadınlar günü, nede sevgililer günü diye birşey kutlamıyorum, bugibi özel günlerden sadece ANNELER GÜNÜ,nü kutlarım çünkü canım annem başımın tacı ve cennet,de annemin ayakları altındadır, canım anama ve vatanıma canım feda...acilangul1
Ülkemizde kadınlar günü kutlanırken, vatan için şehit düşen binlerce mehmetlerin annelerinin yürekleri kan ağladığı,da unutulmasın lütfen

Konu için allah razı olsun kardeşim...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Bütün erkeklerin erkekler günü kutlu olsun!xxzzl..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
ilginç::.Hayırdır hocam bu ''erkekler günü'' yüyürlüğe yeni mi girdi.saskn..

Aynen :tamam:.bugün oldu, biri çıkmış 8 mart dünya kadınlar günü demiş. Bende erkekler günü dedim ne olur ki?islikcalanYarın da dünya tavuklar günü olsun aramızda kutlarız, kim karışırsırıtık.:,

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz
forumumuzdaki hanım kardeşlerimizin kadınlar günü kutlu olsun.
bu arada bende deliler günü olmasını düşünüyorum.
galiba böyle birgün icad edilirse epey mutlu olacağım bir deli olaraktan.

lizbon

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
dünya kadınlar günü

8 mart dünya k adınlarının, eşitlik kalkınma ve huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür . kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutlar 8 mart dünya kadınlar gününde saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık mutluluk dolu bir gelecek dilerim 8 MART KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.......

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Her yıl 8 Mart tarihinde kutlanan Kadınlar Günü Dünyada tüm ülkelerde kutlanan uluslararası bir gündür.Peki hiç merak ettini mi Kadınlar Günü’nü kim buldu....

Kadınlar Gününi Kim Buldu?
Amerika'nın New York şehrinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında 8 Mart 1857 tarihinde greve başlamışlardı.
Polisin işçilere saldırması ve işçilerin kendilerini fabrikaya kilitlenmesi, daha sonra çıkan yangında işçilerin çıkan yangın sonucunda çoğu kadın 129 işçi hayatını kaybetmiş.
Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.
Tarihin 8 Mart olarak saptanışı 1921′de Moskova’da gerçekleştirilen 3. Uluslararası Kadınlar Konferansı’nda 3. Enternasyonal Komünist Partiler Toplantısı gerçekleşti.

Türkiye’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.
Keşke insanlar çıkarları için değil de gerçekten inandıkları idealer doğrultusunda çalışsalar....

Bizim, din, kültür ve medeniyetimizde kadın erkek farkı bulunmakla beraber bu farklılık insanlık değeri ve Allah katındaki derece bakımından olmamış, fıtrat ve tabiattan hareketle işbölümüne ve birbirini tamamlamaya yönelik olmuştur.
Kötüye kullanmalar, yanlış anlama ve uygulamalar da olmuştur elbette, ama başka din ve kültürlerle mukayese edildiğinde bunların da kıyas kabul etmez derecede hafif kaldığını söylemek mümkündür; çünkü Kur'an-ı Kerim'de "Kadınlar" isimli bir sûre vardır ve İki Cihan Serveri Efendimiz (s.a.) kadınlara iyi davranılmasını emretmiş, "Kadınlara karşı iyi olmayanlarda hayır yoktur" buyurmuştur
.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Video yu çok beğendimm iyiki paylaştınız :) Allah o kardeşimize ahiret ve dünya da iyi hal nasip etsin. Allah sizden de razı olsun ablacıgım.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Kadınların tüm günleri mübarek ve bereketli olsun. Onlara bizim ihtiyacımız var. Çünkü onların çoğu ruhen konuşurlar. Bizleri mutmain kılarlar ve bizleri hoş tutarlar.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ben bir seyin günü oldugu zaman onun degerinin kaybolduğunu düşünüyorum çünkü değersizlştirmenin tekrar eski değerine gelebilmesi icin bu günler vardır. Bizim için kadın her zaman değerlidir. Annelerimiz, kız kardeşlerimiz, ablalarımız ve mümine kardeşlerimiz her zaman kıymetlidir, bende kutlamıyorum bu yüzden.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Kadınlar, sizler her "an"da kıymetlisiniz..!

Üst Alt