ALLAH C.C'ün Selamı Neden Alınmıyor?

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selâmün Aleyküm

Alkollü içeceklerin satıldığı mekanlar hariç ve islama aykırı durumlar olan durumlar hariç girdiğim her yere selam veriyorum. Daha doğrusu veriyordum. Otobüsler, dükkanlar vs. Verdiğim selam alınmıyor.

Neyse,oraları geçtim artık diyorum belki adamlar islama inanmıyor...

Yahu cami bahçesinde oturan, namazı bekleyen adamlara selam veriyoruz onlar da almıyorlar çoğunlukla. Orada oturduğuna göre müslüman...

Eee,selam vermek sünnet almak farz değil mi?

Hayır, fiziki görünüşüm de mi sıkıntı var diyeceğim öyle küpe müpe de takmadım ömrü hayatımda. Hiç dikkat çekmeyecek, bulunduğum şehrin yaşantısına uygun sadece kıyafet. Kişisel bakımıma da dikkat ederim. Üstüm başım temiz, saçlarım kısa ve taralı. Şivemde, aksanımda da bozukluk yok...

Dışarıyı geçtim, cami bahçesinde oturan insanlar ne diye almaz selamı? Artık selam veresim gelmiyor kimseye...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
ilginç::. Aleykümselam. ALLAH C.C'ün Selamı Neden Alınmıyor? Bunu almayana-vermeyene sormak lazım. Cevabını en iyi kendisi bilir! İstanbulda çok anormallik yok, selamünaleyküm dediğim zaman % 85 Aleykümselam diyor.

Bazen kafa sallayan, merhaba, buyrun, sadece tebessüm eden ya da hiç cevap vermeyen de oluyor. Onları da ben adamdan saymıyorum! Ne yapalım!:bilmemm:.

Biraz da tecrübe lazım, mesela ben selamı almayacak ortamı ve kişiyi tahmin edebiliyorum. Bazı ortamlarda merhaba, iyi günler, kolay gelsin, hayırlı işler v.s gibi selamlamalar kullanıyorum. Tabii bazende çuvalladığımız oluyor! sırıtık.:,

gokhan22

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm es selam ,küpe falan takmam demişsin de bence görünüşle alakalı değil bu durum çünkü çok küpe takıp namaz kılan oruç tutan selam aleyküm diyen arkadaşlarım oldu ve varda bence öyle kıyaslama durumu,sende bir anormallik yok tipin bozuk ta olsa ne kılıkta olursan da ol bence bir müslüman bir müslümanın selamını almalı,sevap olan budur eğer almıyorsa taktiri ilah diyeceksin sen görevini yap ver selamını ama vermiyorsa da takılma Allah günahını affetsin de içinden geç git yanından Allah yar ve yardımcımız olsun müslümanlığı tam anlamıyla layıkıyla yapamıyoruz korkuyorum çok korkuyorum....

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim, takma kafana bunu anlamayacak bir şey yok! görüntüde Müslüman olan Müslümanlıkla uzaktan yakından alakası olmayan insanlar senin söylediğin sınıftaki serdar abi'nin de adamdan saymadığı bence de sayılmaması lazım gereken insanlar...
şaşırma hiç bunlar, ahir zamanın görüntüde Müslümanları... bu davranışları sözde medeniyet sorsan öyle derler bazıları var hele selam veriyorsun sana merhaba diyor en sinir olduğum şey!

bunların tek ve maalesef ki çok acı sebebi kendi özümüzden değerlerimizden uzaklaşmak ve batıya hep olmayacak işe yaramayacak nefsani şeylere özentidir.. Sen selam vermeye devam et kardeşim almazlarsa o onların sorunu takma kafana Allah'a emanet ol...

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm es selam ,küpe falan takmam demişsin de bence görünüşle alakalı değil bu durum çünkü çok küpe takıp namaz kılan oruç tutan selam aleyküm diyen arkadaşlarım oldu ve varda bence öyle kıyaslama durumu,sende bir anormallik yok tipin bozuk ta olsa ne kılıkta olursan da ol bence bir müslüman bir müslümanın selamını almalı,sevap olan budur eğer almıyorsa taktiri ilah diyeceksin sen görevini yap ver selamını ama vermiyorsa da takılma Allah günahını affetsin de içinden geç git yanından Allah yar ve yardımcımız olsun müslümanlığı tam anlamıyla layıkıyla yapamıyoruz korkuyorum çok korkuyorum....

Yok küpe takana bir şey demiyorum ama hani toplum biraz negatif bakar ya duruma o bakımdan dedim...

Ne bileyim zoruma gidiyor...Hele ki cami,mescid bahçelerinde oturan insanların selam almaması..!

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
ilginç::. Aleykümselam. ALLAH C.C'ün Selamı Neden Alınmıyor? Bunu almayana-vermeyene sormak lazım. Cevabını en iyi kendisi bilir! İstanbulda çok anormallik yok, selamünaleyküm dediğim zaman % 85 Aleykümselam diyor.

Bazen kafa sallayan, merhaba, buyrun, sadece tebessüm eden ya da hiç cevap vermeyen de oluyor. Onları da ben adamdan saymıyorum! Ne yapalım!:bilmemm:.

Biraz da tecrübe lazım, mesela ben selamı almayacak ortamı ve kişiyi tahmin edebiliyorum. Bazı ortamlarda merhaba, iyi günler, kolay gelsin, hayırlı işler v.s gibi selamlamalar kullanıyorum. Tabii bazende çuvalladığımız oluyor! sırıtık.:,

Lise yıllarımızda din kültürü öğretmeni dahi almamıştı selamımızı sırf kız arkadaşlarla sohbet ediyorduk kantinde diye.Sevgili de değildik,sadece sohbet...

Üst Alt