Bedenim kız ruhum erkek

M

Mmmm

Kayıtsız
Misafir
S.a kendimi kız gibi hissetmiyorum, bedenim kız ruhum erkek. Dua ediyorum bir sabah uyandigimda erkek olrak uyanmayi. Ne yapacam bilmiyorum 19 yasindayim.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Ve Aleyküm Selam, hoşgeldiniz.
İlginç. Doktora gözükebilirsiniz. Ehliyetli, liyakatlı hocaefendiler de var bu hususlarda onlara da gözükebilirsiniz.
Geçmiş olsun.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim.
Hemen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi özellikle Ahmet aydin in ekibine randevu alın.
Bazen depresyonda olduğumuz için bazende bedenen hasta oldugumuz için cİnsel kimligimizi karıştırabiliriz.
Benim Kesin tavsiyem pskiyatri gitmeyin.
Bagirsaklarinizda sorun var yada psikolojik!
Selametle kardeşim Allah yardimciniz olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba, Psikolojik bozukluk için verilen ilaçların yan etkisi olduğunu ve en çok da bu ilaçlar,hormonları etkiliyor,kadında yada kız da erkek hormonunu daha güclü olarak hissetmesine kız iken erkek yada erkek iken kız gibi hissedip duygusal olarak davranabiliyorlar...

California Üniversitesi’nde nöro-psikiyatr olan Dr. Louann Brizendine, hormonal nedenlerle duygu,durum, konsantrasyon, enerji, kaygı, cinsel fonksiyon gibi konularda sorunlar yaşayan her yaştan kadının tedavi edildiği “Kadınlar ve Genç Kızlar İçin Duygu durum ve Hormon Kliniği”nin (Women’s and Teen Girl’s Mood and Hormone Clinic) de bu ispatlandı..

Hormonlar kadınların değer yargılarını ve arzularını şekillendirir ve ona gün be gün neyin önemli olduğunu söyler. Varlıkları doğumdan itibaren hayatın her döneminde hissedilir. Her hormonal etap -çocukluk, ergenlik, flört yılları, annelik ve menopoz- yeni düşüncelerden, ilgilerden ve duygulardan sorumlu olan farklı nörolojik bağlantıların kurulmasını sağlayan bir gübre işlevi görür.

Bu değişimler üç dört aylık kadar erken bir dönemde başlayıp menopoza kadar devam ettiğinden kadının nörolojik gerçekliği erkeğinki kadar sabit değildir. Erkekler buzullar, hava değişiklikleri ve yeryüzünün ani tektonik hareketlerinden korunan dağlar gibidir, kadınlarsa havanın kendisi gibi - her an değişken ve tahmin edilmesi güç…

hormon ve psikolojik sorunlarınız sorunlarınız varsa kullandığınız ilacları kesin ...

hormon ve psikolojik sorunlarınız sorunlarınız yoksa ;
"Siz bir kız olarak dünyaya gelmişsiniz, kız olarak yaşıyorsunuz. Anneniz, babanız ve yakınlarınız da sizi kız olarak biliyor. Hayatınız böyle başlamış, böyle devam ediyor. Aksini iddia etmek mümkün değildir, doğru da olmaz.

Meselenin dini yönü de aynıdır. İbadetlerde ve dini hükümlerde sizin için kadın statüsü geçerlidir. Dolayısıyla giyim ve kuşamınız, saçınız, başınız bir kadın biçiminde sürer gider.

Fakat beyninizde ve ruhsal olarak iç âleminizde erkeksi duygular mevcutsa, bunu normal olarak kabul etmek doğru olmaz. Mutlak surette tedavisi gerekir. Probleminiz ruhsal yönden olduğuna göre tıbbi olarak psikiyatrinin alanına girer.

Bunun için bir an önce, özellikle manevi yönü yeterli, inançlı bir psikiyatra gitmeyi ihmal etmeyin. Bunu şunun için söylüyorum.
İnanç yönü zayıf olan bazı psikiyatrların o kadar değişik, hatta bazen kabul edilemeyecek, yadırganacak tedavi yöntemleri, tavsiyeleri, uygulamaları var ki, derdinize derman yerine başınıza "iş" sarıyorsunuz. "Siz kendinizi nasıl görüyorsanız, nasıl hissediyorsanız öylesinizdir" demeye getiren ifadeler maalesef kullanılabiliyorlar. "Önemli olan senin mutluluğundur" diyebiliyorlar.

Oysa mesele temelde ciddi farklılık arz ediyor. Siz bayansınız, bayan olarak yaşıyorsunuz, ileride evlendiğinizde de gelinlik giyerek yola çıkacaksınız.

Ama belki biraz zaman alacak bir tedaviden sonra normal hayatınıza devam edeceksiniz. Bu açıdan nasıl yaratılmışsanız, o şekilde hayata bakmaya, yaşamaya çalışın. Allah'a ve insanlara karşı sorumluluğunuz ona göre düzenleyin."

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Bu konuda hiç bir bilgim yok. Hünsa değilseniz, yani çift üreme organı yoksa, durumu bu sanırım.

Duygularınızın imtihanına Allah c.c sabır versin yönünü değiştirsin. Alımlı ve güzel saliha bir bayan olmak için dua etseniz çabalasanız. Çünkü diğer türlü Lut kavmiyle birlikte haşr olunmak var. İslamın yasakladığı duygulara bir şey diyememki...

Hem tam yerindesiniz, islami bir psikolog olan sayın Gönülsızımla dertleşmelisiniz

212121

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ne yaptiysam bu illetten kurtulamadim, asla isyanda etmedim ama artık kendimi yiyip bitirmekten baska bisey yapmiyorum. 2 yasina kadar kimlige burunurmussun diyorlar aile ici yapinla ve ben erkek gibi yetistirildim. Anlatacak cok seyim var ancak cozum bulmadiktan sonra ne fayda. Bana ciddi anlamda yardim edebilecek bir insan ariyorum. Psikolog olsa keske.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ne yaptiysam bu illetten kurtulamadim, asla isyanda etmedim ama artık kendimi yiyip bitirmekten baska bisey yapmiyorum. 2 yasina kadar kimlige burunurmussun diyorlar aile ici yapinla ve ben erkek gibi yetistirildim. Anlatacak cok seyim var ancak cozum bulmadiktan sonra ne fayda. Bana ciddi anlamda yardim edebilecek bir insan ariyorum. Psikolog olsa keske.
Merhaba manevi yönü yeterli, inançlı bir psikiyatra gitseniz iyi olur..bunlar burda ulu orta yerde konuşulacak meseleler olmadiğini düşünmekteyim.

Kadının erkeğe, bir erkeğin de kadına benzemeye çalışması, bu maksatla estetik ameliyatı yapması haramdır. Çünkü bu tür şeyler Allah’ın yarattığı fıtratı beğenmeme ve ona müdahale anlamı taşımaktadır.

Ben sizde ki problemin daha ziyade psikolojik olduğunu ve tedavi edilebileceğinizi düşünüyorum.
manevi yönü yeterli, inançlı bir psikoloğa götürülmeniz faydalı olur kanaatindeyim.
Bununla beraber sürekli kendi kendinize kadın olduğunuzu telkin edin.
Diğer yandan fiziksel ve hormonal bir rahatsızlık da mevcut olabilir. Ancak bunun çaresi erkekleşmek değil, tedavi görerek bu rahatsızlıktan kurtulmaktır selametle.

duaa..

Üst Alt