Gönül Sızım kim ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
winter11.jpg

Gurbetten SILA Ana vatana seslenmek aramizda Gonul baglari kurmak isterim..
bu muhacire ensar yureginiz ile muhabet ile sirf Allah RIZASI icin birbirimizi sevmeye ne dersiniz? ayni bir annenin evladini, Peygamberimizin sav yetimi sevip sahiplendigi gibi bizlere burada Gurbette manevi kardesimiz olmaya ne dersiniz?
Gurbetlik cook zordur..Gurbet zaten basli basina bir yara...
bu yaralari Allah icin sevgi ve dualariniz ile sarmaya ne dersiniz...
Yüreklerde kim bilir ne acılar, ne umutlar ve ne de kırgın hayaller var.Ne gariptir ki insan, yüreği kör olana değil de, gözü kör olana acırız..
Geçmişe baktığım vakit, boşa harcadığım tüm anları, yaşam hakkındaki bilgisizliğim yüzünden yanılmalarla, yanılgılarla..
önemsiz işlerle yitirdiğim tüm anları düşündükçe bir kan damlası yüreğimi kaplıyor..
Düşlerim gibidüşmelerim de Sana düşürsün beni..
Kimse bilmesin yalnızlığımı,
duymasınlar sessiz çığlıklarimi..
değil mi ki Alim’sin beni anca Sen bilirsin...
Sen bilirsin..Rabbim gurbetligimdeki yetimligimi..
Yetimlerim ile Sahipsizlerin sahibine seslenisimi..
anca Sen bilirsin..Gece karanligindaki..
Göz yasim ile Gönül SIZI-mi
Ben sana ihanet etmedim ey gözyaşım!
Yerlere düşürmekten bile korktum seni...
Bir dokunuşta binlerce damlanı hiç acımadan içime akıtandın...
Güzergahına giren acıların yangınına usulca dokunandın...
Sen bende bitmeyecek bir nehir, ben sende boğulmayı göze alacak bir can'dım...
Çölde aşkıyla dolanan Kays oldum kimi zaman...
Kimseler görmedi gök kubbeye gönderdiğim..
feryadımla süslü dualarımı ve Yetimin HAKKINI yiyen
Kisilere ahuzarimi....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sözüm bana yetmiyor.
Sen sözüm yokken de işittirsin beni.
Avazım derdime yetişmiyor.
Sen sesim çıkmazken de duyarsin beni.
Çağrışım dudağımda kalıyor.
Yakarışım Senin işitmenden utanıyor
ben söylemesem de Sen anlarsın beni.
Rabbim...
Ahh Gönül SIZI-m

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gönlümün sızısı bilemiyorum icimin taa icinde hep bir ince sızı ,bir heyecan, ates ve ask yasamaktayim..
Bu sızı neyden kaynakladigini bir bilebilsem!
Ana yok, baba, kardes..yok da yok iste!
ama hamd olsun Rabbimin bu mecnun kulluna var ettigi verdigi onca guzel nimetler de var..ki buna gece gunduz sukr etsem azdir..
ezelden beri bilemediğim,özlediğim,yokluğunu hiç bir şeyle dolduramadığım o boşlukta hep bir sızı var..
Sen Rabbim!ezelden,ebede kadar hep arandığım,sevdiğimsin…Hasrettim ozlemim ve yoklugunda sızısini hissedigim

Ebedii Yarr...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli sabahlar efendim..

Nasilsiniz ben de hamd olsun iyiyim..
Simdi cocuklarimi ana okulluna biraktim..
okullari araba ile 5dak.yuruyerek ise 25 dak alan bir mesafede..
Her Sabah cocuklarimi okulla biraktiktan sonra arabami da okullun parkinda birakarak evime yuruyerek, kosarak,hayal kurararak...
maziye takilarak o Rabbimin bize sundugu tertemiz havayi derinden soluyarak evime dogru gelirim..
Belki de bir an yanliz kalip kendimi, yuregimi hissetmek duyabilmek bir an da olsa varligimi sadece insan oldugumu hissetmeye ihtiyacim vardi..

Her yer karlar altinda benbeyaz bir gelin gibi..
sadece yollar erkenden temizlenmis ve tonlarca tuz atilmis olur..
ben ise yaya kaldirimindan karlar uzerinden yurumeyi cook seviyorum..
yerden 20 cm kalinligi olan kar soguktan donmus sanki uzayda yuruyormusum gibi bir his olur icimde,,
kar uzerinde yururken veya kosarken kendi ayak seslerimi dinlerim..

KIM? bu ne kadar agirim ki?karlar uzerinde yuruyebiliyorum..
sonra cocuklugum aklima gelir Sabah Istanbulda kalkip biraz kiyida kosede kar gorsek pijama ile sokaga cikip kar dansi yaptigimi ve sevincten cilgina dondugum o cocuklugumu...

ANNE!KAR YAGMIS ANNE KAR VAR!rah. annem niye sevinmez di ki?
hic anlam veremezdim..belki de sobada yakacak odun komur kalmamisti..
garip anam..sokaklarda odun ariyacakti...yada beni yuregine koyup isitacakti..

o zayif yasli bedeni ile..ellerimi nefesi ile isitacakti...sonrada alnimdan opup..
Surmeli..kinali Kuzum.. diye sogugun sessizligine garipligi ile..gomulecekti..
Cocuk akli bunlari nerden bilebilirdim ki?
AHH Kizim o kar taneleri kadar basina RAHMET dussun emi....
sozlerini bir an duyar gibi oldum...

sonra tekrar bu soguk ulkenin soguk sokaklarinda yururken sanki birisi adimi seslendi...hemen arkama donup bakarim kim?olabilir ki?
kimim var ki?seslensin?
Allah Allah niye hemen arkama bakmistim ki?

Subhana/Allah..niye sagima, soluma, onume gokyuzune bakmamistim ki?
Aninda Arkama donup bakmistim.....
demekki bilincalti aslinda hep yuregim gecmislerde kalmis, yasadigim o mutluluklari sevgileri, arkam da hasret ozlem ile ariyordum..
ya cikip gelirse?ya cikip Gelirlerse....
ya tekrar cagirdiklari seslenirlerse...
sonra bir ara Gokyuzune baktim!gokyuzunun masmavi...
görkemi ve hayalini çizdiğim bembeyaz bulutlarının altında bir an Sanki Rabbimin Rahmetini,eserini, Uzaklarda gülümseyen gökkuşağının simasinda hissetim...
Ve yoluma devam ettim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Anne sevgisi, eş sevgisi, kardeş sevgisi, evlat sevgisi, sevgili sevgisi hepsi birdir. Hepsi tek pınardan beslenir...
Çünkü sevgi tektir. Bilmeden Allah'ı sevmektir...
O zatını kulunda gizler görünmez, ama O kulunu görür...
Bu aşkla Mahmut Hüdai-ye kadılığı bıraktırır. İbrahim Ethem'i atlas yorganından çıkartır. Bişr-i Hafî'ye bütün varlığını tükettirir...
Niyazi-i Mısri'ye mum yaptırıp sattırır. Ferhat'a dağları deldirir, aşığa acı çektirir...
Âşık aşka âşıktır, âşık aslında Sana âşıktır.
Aşk tektir, ben tek Seni sevdim...
Seni sevdim kulun zatında,Rabbim!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Beni söylediklerimde arama...ben sükütümde gizliyim...
O göremediğin koskoca derya gönlümdür,gördüğün sahil ise dilim...
Kıyılarıma vuran dalgalara şaşma,onlar aşktan ,acı dan gel-git'lerim...
Beni kendinde,kendimde arama,ben hem bende hem sende bir gizim...
Beni mecnun'dan,leyla'dan sorma !
Ben yalnız Mevla'dan bir izim...!benı garıplerın siginagi oldugu Mevla da ara...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ah yar..Sümeyye'nin parçalanan bedeninde, Ammar'ın yetim kalışındayım..
zamansızdı gelişin , gidişinde öyleydi...her geçen gün dünyadan uzaklaşıyorum ölüme bir adım daha yaklaşıyorum... ama ölümde zamansız .. ölümde Sendeyim..
Bugün seni anmak istedi canim..…Seninle olamiyacagimi bile bile seni özlemek istedim…Belkide aylarca gözümden dinmek..bilmeyen yaşlarda aradim Seni..
Dediler ki; gözden uzak olan gönülden ırak olur... Dedim ki;

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
opzKl.jpg

Rabbim!yine Gurbette Karanlik, yanliz bir gecede Rahman KAPINA geldim..
Baska gidecek yerim de yok ki..Her kes sevdigi ile odasina kapanirken..ben seccadem ile miracina geldim..
Sabret..Kulum Sabret! ve sabredecek kadar sadrıma huzur versen...
Ey gönüllere her an yüzlerce pencere açan Rabbim..
Gurbetteki bu yanlizlik yoruyor beni. ..
Ama olsun Allahim!Senden baska hic bir seyi olmiyan..bu muacir Aşk ina hicret etmek istiyor...
Allah'ım ,beni herşeyden kopart yanlız senle bırak.... çünkü senden ayrı kalmak,kalbimin en ve benzersiz Gönül SIZIM...
senin yakınlığın çok tatlı ve hoş...Biliyorum ki seni anmaktan zevklendirenimsin ,Sana varma hoşnutluğunu yuregimden çıkartma..
neşemin kaynağı sana hüsnü zanınmdır buda varlıklarına tenezzül etmekten beni menedendir...
Sen-den korkum,varlıklarına karşı kuvvetimi arttıran zırhımdır,..EY YAR...
beni senden hoşnutsuzların arasına katıpta ,kaybedenlerden eyleme...
Senin hükmüne ve takdirine razı olanlardan boyun eğdirttiklerinden eyle...Ey ebedi YAR...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
winter11.jpg

Selamun Aleykum...
Aslinda burada birbirimizi ilim, irfan ile tamamliyoruz..
sizlerin bildiklerinizi ve yasadiginiz mekani ben bilemem...
sizde benim BATI daki Gurbet, muhacir yasantimi bilemezsiniz..
boyle Dost muhabbeti ile hep birbirimizden daha guzele, iyiye ve Dosta Dost ile gidebilmektir..arzu halim.
Cenab-ı Hakk'ın muhabbet!aşk zinciri kimin ayağına takılmışsa onun için korku yoktur, gam çekmekte yoktur....
Bu zincir, dünya zincirini kıranlara takılır. aşk zincirini takmayi Rabbim cumlemize nasip etsin ins/Allah ..
SALAT SELAM DUA İLE SELAMETLE kardesim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gunluk.jpg

kendimden kaçmak istedigim zamanlarda oldu tabiki..
bu nerede ve kimin ile ve kendimden ne kadar kaçmak istedigime bagli..
eskiden rah. Annem sag iken Onun kucagina sokulur cocuk gibi aglardim..
burada ise ya yuksek bir binanin catisina ,dag basina veya gece yildizlarin altinda sessiz, sakin, tenha bir koseye saklanir yine sessizce aglar dua ederim...
cok sarsilmis isem..Rabbimin rahmet kapisina dayanir Kalbimin kalp atislari ile Ellerimi yuregimi acar..

Eyy Rabbim bu ellerimden ve yuregimden ne geldi ise yaptim bundan daha fazlasina gucum yok..
Beni kapindan bos cevirme yarrabbi diye tekrar aglar..
kendimden Rabbime siginirm..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
insanoğlu daima sevilmek, özlenmek, hatırlanmak ister...
kalpleri bilen ancak ve ancak Allah u Teâlâ’dır...

Lâkin insanoğlu başkasından şüphe etse de kendi kalbinden şüphe duymaz...
her kalp karsisindakinin duygularini kalbimize yansittigini unutmayalim..
Sevgi Evvela yürek ister! hem de mangal gibi bir yürek…

Ve sabır ister, sükût ister…
Yürek pare pare olsa da sır olmak ister sevgi.Fedakarlik ve anlayista bekler..
öfke aninda Sabir,merhamet ve Adalet ne kadar da guzeldir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
winter11.jpg

ben nefsimi herkesten ziyade nasihata muhtaç görüyorum”
Peygamber efendimiz soyle buyuruyor: "Hepiniz çobansınız...!
Ve hepiniz nezdinizde bulunanlardan mes'ulsünüz.
Devlet başkanı çobandır ve vatandaşından sorumludur.
Erkek, aile fertlerine karşı çobandır ve onlardan sorumludur.
Kadın, evine karşı çobandır ve ondan sorumludur.
Dikkat ediniz, hepiniz çobansınız ve hepiniz idareniz altındakilerden sorumlusunuz.”
Bu hadîs-i şerif ile yüce dinimiz İslâm, aile bireylerinin hepsine sorumluluklar yüklemiş ve mutlu bir yuvanın kurulmasında her bireyin üzerine düşen vazifeyi en güzel bir şekilde ifa etmesini emretmiştir ki, dünya ve âhiret saadetini korumaya calismistir....
Yüce Mevlâ'mız Tahrîm sûresinde: “Ey iman edenler! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun…!” buyurmuştur.
Bende bir Cobanim Elhamdullilah..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bati da uzun senelerdir yasadigim icin burada yasam standartlari cook yuksek ama ote yandan insanligi, sevgiyi, vefayi, dostlugu,Muhabbeti bulamazsiniz..
bazen oyle cook bunalirim ki.. Rabbim Sevdigin bir kullunu gormemi, duymami hissetmemi nasip et diye ahh cektigim zamanlar olur..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
bir arkadasim Hayat silgi kullanmadan yasayabilmektir demisti...
Hayatta silgi kullanmamak, hata yapmamak mümkün mü?
Eğer böyle olsaydı belki hayat bu kadar anlamlı da olmazdı. Hatalar, eksikler, yanlışlar, yanılışlar hayatımızı çok anlamlandıran dersler değil mi?...
Beyazı anlamlı kılan siyah, güzeli değerli kılan çirkin, doğruyu gerçek yapan yanlış değil mi?...
Elime bir silgi verselerdi benim, yaşadıklarımın hiçbir karesini silmezdim...

Eğer yanlışlarımı, yanılışlarımı silersem doğrularım şimdiki kadar anlamlı olmazdı.
Hayat zulmetle nurun, eğriyle doğrunun, siyahla beyazın zıtlıklarıyla güzel, anlamlı ve yaşanılır...
Silgilerimiz de olsun; ama hiç kimse: "Ben hayatta silgi kullanmadım; çünkü hata yapmadım! demesin...
"Ben hayatta silgi kullanmadım; çünkü hatalarımı da silmek istemiyorum. Hayatım o hatalardan aldığım derslerle şekillenip güzelleşti!...

demek daha erdemlice bence Selâm, saygı ve muhabetlerimle selametle kalin ...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
insanoglu sahip oldugu her sey ile imtihan edilir de Sevgi Ask ile imtihan edilemiyecegini mi saniyor??Bu en Ağır imtihandır ...
cocuklari cok sevdigim dogru oyle olmazsa bazi Ozel durumlari olan kucuk cocuklara Koruyucu anne olamazdim..
Yani sabrim tastiginda ofke nobetine burda temper tantrum denir yani tabiki ben de insanim Sabrimin tasdigi anlarda oluyor..
O Anlarda yaz ise evimin arka bahcesine cikip toprak, cicekler, guller ile ugrasiyorum..
Haftada 5 kez spor salonlarina gider Stress out stress cikartirim.. uzun yuruyusler yaparim.. gunlugume yazar ve Rah, annemin sozlerini hatirlarim..
veya kendime bir cay yapip en sevdigim bir dostumu arayip icimi dokuyorum..
O arkadasim da derki Yahu Sen Ozunde cok iyi bir insansin..
O cocuklar zaten kimsesiz bir damla sevgi icin ilgin icin bazen oyle davranabiliyorlar..
sonra sakinlesmek icin dua ederim..
RABBIM KAZANMA KUSAGINDA KAYBEDENLERDEN EYLEME
BIR MASUMUN HAKKI ILE HUZURUNA GELMEMI NASIP ETME.. YUREGIMI, INSANLIGIMI SABRIMI, MERHAMETIMI GENISLET...
amin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
islamdakadininonemiveyeri.jpg

keşkelerim daha fazla sanirim keske Sevdiklerime daha fazla zaman ayirsaydim onlara Yurekten soyle canima kadar sarilsaydim..
keşke...cok daha onceleri sevmeyi , insanligi, merhametti, yetimligi ogrenseydim!!
evet genellikle cok pozitif iyimser genis bir insanim...
günlerim cok yogun bir tempo ile gecer..
Sabahleyin Seher vaktinde uyanir cocuklarimi tek tek saclarini oksiyarak haydi guzel kizim namaza der ..evde bir canlanma baslar.. sonra cocuklarima kahvalti hazirlarim..
daha sonra himayemdeki 2 tane kucuk dunya tatlilarini tek tek temizler, giydirir ve Ana okullarina birakir eve kosarak donerim..
onlara ogle yemegini icine sevgimi ve merhametimi de katarak yemek yapip evi toplarim..
oglenleyin gidip caminin yanindaki islami ana okulundan ufakliklari almadan namazimi eda eder.eve geliriz.. tekrar onlari yedir, yatir biraz oynas derken ise kosmam gerekli..
ve onlari tekrar aksam yatirdigimda OFF derim onlari cook seviyorum ama uyurken daha cok seviyorum diyerek muzipligim ile tebesum ediyorum..
en cok da geceleri ,sessizligi, huznu, yildizlari seyredip yazi yazmayi cook seviyorum..
Geceler ilham,sevenlerin Allah`a kavusmak ,ulasmak icin bir ozel zaman ve makan..
ve o an Gonul sizim ile gozyaslarim bosalir ve sanki butun gunun dert ve cilelerini gonlumdenn akitirim sanki..
Yarin sabah tekrar Gunes gibi Rabbimin Rahmeti ile uyanir ve bir Dunya telasi kosturmacasi baslar ..ve boylece gunlerim gecer gider...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
En cok etkilendigim film ÇAĞRI cunku kendim de Gurbetti yasadigim ve bazi zorluklar ,mucadele ile bugunku konuma geldigimiz icin olsa gerek...
ve Titanic..belki de sevdiklerimi hep beni cook sever iken kaybettigim icin olsa gerek..
hep cok sevildim Allah onlardan razi olsun!Mekanlari Cennet olsun....
ama ben yeterince onlari sanki hic sevememis onlara gerektigi kadar ilgi,merhamet, anlayis gosteremedim gibi kendimi cook kotu hissediyorum bazen..
titanic filminde baska bir ibretlik tabloda Titanic profesyoneller tarafindan en iyi ilim, teknik ve malzeme kullanildigi ve her turlu kaza,bela ve kasirgalara karsi hic bir sekilde yikilmiyacagi garantisi verilir iken...Nuh as. gemisi bir amator tarafindan ama iman, teslimiyet ve Ask ile yapildigi icin O`nun gemisi selamette ve kurtulusa erir iken Titanic en ufak bir yanlislik sonucu binlerce insan hayatini kaybetmistir.. demekki yaptigimiz her iste iman, sevgi teslimiyet olmazsa hic bir sekilde basarili olamayiz..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Dun gece cocuklarimi yatirdiktan sonra yatak odamin cam kenarindaki kucuk mindere oturdum..gece mehtapli ve Seven Gönlüm derde büründü bir an sanki...
Ben Kimim Allahim?Kimim ben?Bazen icimdeki BEN e bile bir yabanci oldugumu hissediyorum..
O an daha rah. annemin karninda iken ve ilk dunyaya geldigim gunu anlatigi sesi sanki kulaklarimda cigerimi parcalarcasina yankilandi...
Ailem ve yedi kardesim de Sirp egemenligi altinda kilise sesleri altinda dunyaya gelmisler..Oysa takdir-i ilahiye bakin! benim Bir musliman ulkede Ezan sesleri altinda dogmami takdir edecekti...
Rah.annem her insanin dogdugu Yerin,topragin,, suyun,, havanin kisinin karakteri ve ruhaniyesi uzerinde etki yaptigini dusunuyordu..Bu bebek Farkli olacak..Ozel olacak rabbbim!!
Ezan sesleri altinda dogacak, Ezan sesleri altinda buyuyecek ve Senin Rabbim Senin adini yuceltecek bir evlad...nasip et diye dualar edermis...
Ve bir gun nufus sayimi icin rah. Babam devlet memurlarinin oldugu bir mekana gittiginde kac cocugun var amca?sorusuna 7 tane 7 parmak gostermeyi biliyorms ama daha dogmamis beni nasil anlatacagini bilemeyince garip babam
"7 bucuk!demis..." tabiki gulmusler anliyamamislar.. bucuk nasil olurdu...ve rah. Babam eline bir sopa alarak,topraga uzun bir cizgi cizmis!ve o sopayi ikiye kirarak.. bir parcasini cizginin bir yerine digerini obur yanina koymus...
dunya ahiret..diye ikiye ayirmis..ve ortada durarak karnini gostermis!!
memurlar anlamis.. Amcanin 8.cocugu yolda oldugunu...
iste gun o gundur hep iki dunya iki Alem arasinda bocaladim..bir yanim hep goge yukselme sevdasinda iken diger yanim Dunya coplugune takilip kalmis aciz bir insandim..
hayatimda hep bir bucuk, bir yarim bir eksiklik bir hasret ile yasadim.. hep bir yanim hüzün, bir yanim ümit ,bir yanim korku bir yanim Ask ve Hep bir yanim DUA oldu Rabbim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
meslegimden ve ozel konumumdan oturu her gun başımdan geçen bir suru ilginc olaylar oluyor..
her an Rabbimin hikmeti ve adaletini sahid oluyorum..
BATI da yasadigima,MD ,Phd,Child Protection Worker ,Resources..olduguma bakmayin onlar sadece etikettim..
yoksa ben cok basit bir coban ve Hamalim...
Hamd olsun kendim icin cimri sevdiklerim icin cook comerttim..
Vakifta yetisen bir insan olduguma gore biz sadece malimizi degil, zamanimizi,hayatimizi, de cok tassaruflu kullanmasini ogrenmisiz dir..
hamd olsun elimden geldigince ,nefsimden yapabildigimce yardimseverim..
bencil olmamaya calisiyorum.. ama bazen sevgide ve sevdiklerimde bencil olabiliyorum...
ama ins. bu huyumdan vaz gececegim cunku sevgi fedakarlik olmali bencilik degil...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sizin hayır sandıklarınızda şer, şer sandıklarınızda hayırlar vardır...
Rabbim beni ozel bir hizmet ve sebep icin bir vesile olabilmem icin beni buraya getirtmis olduguna inanmaktayim...
Hayat aslinda bir halinin dokunusu gibidir! Desen bellidir gercekte ama sen goremezsin tamamini...
Her an bu deseni olusturmak icin yeni bir ilmek atarsin hayata ve ilmek ilmek dokursun yasamini....
Omur tamama erdiginde de halinin tamami dokunmus olur...
Iste o an ortaya cikmis olur butun desen , dogrusuyla, hatalariyla, yaptigimiz tercihler...
Bu zorlu hayat yolculugunda her an, her davranis cok onemli bizler icin...
Soyledigimiz her soz uzayda cinlayarak dolasmaya basliyor, yok olmuyor. Yaptigimiz hatalari zamani geri alarak duzeltme imkanimiz yok.
En kolay yaptigimiz hata nedir? diye dusunuyorum. Bence kendi isimizden cok baskalarinin ne yaptigi ile, nasil oldugu ile, onlarin hatalariyla ilgileniyoruz hep…..
Kulaklarimda Peygamber Efendimizin (SAV) su Hadisi Serifi cinliyor. " Bir mu'min diger bir mu'min kardesinde gordugu bir ayiptan oturu onu kinarsa
kinayan o kinadigi ayibi islemeden can vermez" Urperiyorum:..
ya O mumine bir de masum idi ise..
Rah.annem derdiki "Kizim kin ve Din bir arada olmaz..
Kin olan kalbte rahmet,ve sevgi yer bulamaz..
Mümin bir hata yaptığında nasıl Allah’ın sonsuz şefkat, merhamet ve bağışlayıcılığına sığınıyorsa, kendisi de diğer müminlere merhametli ve affedici olmalıdır"

Üst Alt