Hakkı Duyma Kaygısı

Allah'ın kulu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hani son zamanlarda "İslamofobi" diye bir kavram türettiler ya,İslamlaşma korkusu, ben de bu korkularına başka bir ad koymak istiyorum:Hakkı Duyma Kaygısı..
Hadi Batılıların medeniyetlerinin çatırdadığı, korkuyu yaşadıkları şu dönemde,tek korkuları gerçek İslam olur olmasına da, bizimkiler(kendine kimlikte müslüman diyenler) nasıl oluyor da Hakkı duymaktan bu kadar korkuyorlar anlayamıyorum..:bilmemm:.
Madem ki müslümanım diyorsun, neden sana aktardığım hakikatlerden çekiniyor, onları duymaya tahammül edemiyorsun."Konuyu kapat!.." öyle mi?
Hadi ben konuyu kapattım kapatmasına da sen kabrin kapısını kapatabilecek misin?!...
Anlaşılan o ki hayat değiştirmek zor geliyor.Çünkü gerçeği öğrendiğinde kendi hayatının pek de parlak olmadığını görecek, korkuyor ve kaçıyor.
E be kardeşim, ben sana ne diyeyim ki?
Şu ayeti hiç duydun mu bilmem:
"İnsanlar iman ettik dediklerinde imtihan edilmeden bırakılıvereceklerini mi sanırlar?..."
Rabbim cümlemize farkındalık versin.Ama şunu da bil ki:
"Siyah ve beyaz nasıl birbirine zıtsa, cennet ve rahat hayat da o oranda birbirine zıttır."
hem dünya benim istediğim gibi olsun, hem ahiret...Öyle bir hakkımız yok işte.Birinde sıkıntıyı göze almadan rahat bir yaşam yok.Bu, Sünnetulllah'ın gereğidir.Aç kitabını, Hakkı duymaktan da korkma..
Seni benden de kendinden de iyi tanıyan Rabbinin sözlerine kulak ver ve kendini O'na teslim et artık...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm güzel kardeşim yazdıkların için Allah cc senden sonsuz razı olsun,bu benim daha önce arkadaşımla yaşayıp burada da paylaştığım Akaid yani iman konusu üzerine kurulu bir mevzu,malesef ne zaman ki insanlar dinlerinden cebren ve hile ile uzaklaştırılıp soğutuldu,Kur'an'a dokunmak sadece cenazelerde farz sayıldı,dini eğitim ve öğretim yasaklandı her din adı altında doğru yanlış ayırt edilmeden doğrusu araştırılmadan ne varsa tek çuvala doldurulup Hak olan inanç ve iman öcü belletildi.
İnsanlarımız ezberci ,ahmak(aldatılan ve aldatıldığının farkına varmayan)gittiği yolu doğru sanan,kulluğunu Ramazanda sadece oruç tutmaktan ibaret sanarak amel eden geri kalan İslamın ve imanın şartını kah yapmayarak kah reddederek( ki bu insanı dinden çıkarmaya kadar götürür)din bütün hayatın her zerresinde var iken kendi akılsız dünyalarımız da küçüçük alanlar da o da rica mihnet yaparak müslüman oluyoruz sanmaya başladı..
Hangi iş yerinin kapısından giriyorsunuz da o iş yerinin kural kaideleri olmuyor?Kurallara uymadan ,yapmadan o işte muvaffak oluyorsunuz da müslümanlık konusun da İslamın şartlarını yerine getirmeden müslüman olunuyor.Lailahe illallah diyerek İslamın eşiğinden geçiyorsunuz evet müslümanlığı dilimizde tasdik ediyoruz ama diğer şartlar nerede,namaz ,oruç,zekat ,imkanı olanın Hac'ı nerede?
Ya inandık diyenler dilde inandık demeyle oluyor mu?Ancak başına gelince Allah'ı ananlar zümresimiyiz yok sa?Ha bir de onu bile hatırlamayıp başına gelenin sınav olduğundan habersiz (nereden haberi olacak açıp kitabını okumuyor ki)isyan edenler dünya ahiretlerini mahvedenler.....
Allah cc beni zikredin ki bende sizi zikredeyim diyor.Dini nasıl hatırlasın? Allah cc hatırlamayınca onun güzellikleri varlığı bize hayatı kolaylaştıran ,güzelleştiren iman ve İslam farzlarını nereden bilsin?
Dünya bir oyun yeridir ,insanoğlu hakikat olan ahiretle Azrail as ruhunu bedeninden ayırmak için geldiğinde tanışacak ama öncesinde Allah'u Teala her şeyi haber veriyor iken bu akılsızlık körü körüne kendine zulüm değildir de nedir?
Siz inkar edince de kurtulamayacaksınız siz yok deyince ne ölüm nede ahiret yok olmayacak bu sadece sizlerin oyalanmasından başka bir şey değildir.

Allah cc emanet olun İslam ve iman dairesi içinde ve amel ederek Rabbül aleminin rızasına erenlerden olabilmemiz duası ile yerlerin ve göklerin sahibi yüce mevlama emanet olun selametle kalın.duaa..

Üst Alt