Hayatımın en zor gunleri

rascho34

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum. Arkadaşlar 3 yıldır gitmediğim doktor kalmadı sürekli kusuyordum. 10 gün önce bi hoca musallat olduğunu söyledi. Tedavisini uyguladım gerçekten iyiye gidiyordum ama kız arkadaşım beni terketti hem hastalık hem aşk acısı çekiyorum. Hoca kizdada sıkıntı olduğunu söyledi. Her gün ağlıyorum ise gidemiyorum . Sizce napmaliyim sizce bu aşk izdirabinin bu tedaviye denk gelmesi bi tevakkuf değil mi?

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Endoskobi,kan tahlilleri ve de Ultrason ile kontrol yapıldı mı?Ve ek olarak beyin tomografisi.Kusmanın tek nedeni mide olmayabilir.Psikolojik de olabilir.Yine beyinden kaynaklanan sorunlar da olabilir...

Musallat olma konusu çok derin ama karşınızdaki bu iş için para istiyorsa uzak durun.Her dediği şeyi de yapmayın.

Öncelikle yardımı ALLAH C.C den isteyin.Abdestinizi alın,namazınızı kılın.

Felak

Nas

Ayet-i El Kürsi

Bakara Son iki ayet(amenerrasulu)

3 ihlas 1 fatiha

Ve ALLAH C.C isimlerinden EL-HAFIZ (ya Hafız olarak da söylenebilir) bolca zikredin.

Tuvalete girmeden önce besmele çekin.

Gusul abdestsiz dolaşmayın.

Gece bir yere sıcak su dökmeden önce ya da çöpe özellikle içinde kemikler mevcut ise önce besmele çekin.

Yatağınıza yatmadan önce besmele çekin.

Ve onlardan korkmayın.Zayıflıklarınızı yakalayarak zarar verebilirler.ALLAH C.C sığınmasında olduğunuzda kimse bir zarar veremez.Zaten koruyucu melekleriniz mevcuttur.Öyle kafasına göre her aklına esen mahlukat insana musallat olamaz.Bazı özelliklerin olması gerekir.

İslamdan uzak,haramlarla iç içe,dua ve ayetleri okumayan,temizliğine dikkat etmeyenler daha kolay hedeflerdir.

Kendini mühürle.Besmele mühürdür.Besmeleyi dilinden düşürme ve işe başlamadan önce en azından kendin işiteceğin kadar sesli şekilde söyle.

rascho34

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam tıp alanında her şeyi yaptım. Hoca benden sadece 30 lira talep etti. Derdim 1 ken 2 oldu ne yapacağımı sasirdim onlardan korkmuyorum Allah günü geldiğinde azaplarin en siddetlisini indirecek onlara dediklerinizi yapıyorum sürekli dua ediyorum Hz. Yunusun duasını okuyorum demek ki daha günü gelmemiş. Ama kız arkadaşımın beni bu halimde bırakıp gitmesi yüreğimi yaktı.

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam tıp alanında her şeyi yaptım. Hoca benden sadece 30 lira talep etti. Derdim 1 ken 2 oldu ne yapacağımı sasirdim onlardan korkmuyorum Allah günü geldiğinde azaplarin en siddetlisini indirecek onlara dediklerinizi yapıyorum sürekli dua ediyorum Hz. Yunusun duasını okuyorum demek ki daha günü gelmemiş. Ama kız arkadaşımın beni bu halimde bırakıp gitmesi yüreğimi yaktı.

Bence sevinin.En ufak zorlukta seni bırakıp giden bir kız ile evlenmemen bence hakkında iyi olmuş.Ha tabi yüreğin yanıyor ama,kaybettiğini bırakıp kazandığına bak.Seni hak etmeyen bir insandan kurtuldun.Belki bunlar o kızdan kurtulmana bir vesileydi.

30 ytl de olsa bu işi sadece ALLAH rızası için yapanlardan yardım isteyin.Ha yardım derken,sadece hangi duaların ve hangi ayetlerin okunmasını gerektiğini öğrenin yeter.

ALLAH C.C ile kul arasında en az 5 vakit olmak üzere sürekli bir muhabbet vardır.İstediğin her yerde her an O'na ulaşabilirsin.Ve sadece O yeterli.Muskalar,hocalar belki faydalıdır bilgi sahibi olmadığım şeylerle ilgili çok konuşmak istemem ama;

Dua,her kapının anahtarıdır.Yürekten sığındı mı insan Rabbine,bir de üstüne düşen farzlarını yapıyorsa yıkılsın dünya hiç önemli değil.O asla yarı yolda bırakmaz.Ancak senin hayrın için bazı şeylere müsade edebilir ya da imtihan vesilesi kılabilir.

Psikatris tedavisi aldınız mı?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam hakkınızda her şeyin hayırlısı olsun..
Hayatımın en zor günlerini yaşıyorum demeyin halinize şükredin! yoksa korkarim ki bu sözleriniz ile imtihan edilebilirsiniz..
"kız arkadaşım beni terketti "
yolu açık olsun Sevseydi Terk Etmezdi iyiki gitmiş,Sizi gerçekten sevecek, destek olacak bir insan gelmesi için yer ve ortam açmış..........
biri gider biri gelir.bu kısacık ömürde biri(leri) uğruna kendinizi kahretmeye değmeyeceğini öğrenin artık gelenede , gidene de EyvaAllah!!

Kimi beklediğiniz kadar, Nasıl beklediğinizde önemli Dua ,sabır ile mi yoksa isyan, sitem ile ,kendinize ve Ailenize,hayatınızı zehir ederek
Allah'ı ,kaderi Nasip ve kısmeti unutarak deprasyona girmeyin!!!imtihan..imtihan..imtihan..Kalpleri birbirlerine ısıtandan da .soğutanda odur....
bunu bilen şikayet etmez ,sabr ve tefekkürle sükut eder Ya Hu...

Bir gün Seni sen olduğun için gerçekten Seni seven bir insan karşına çıkacak. Ve işte o gün, bu günlere güleceksin!!
O günlerin gelmesi için maddi ,manevi ve ruhsal olarak büyümeniz gerekli..beyninizin dengesini ve gelişimini bitirmesi, tamamlamasi gerekli...

“Gönül ferman dinlemez” ama Bürhanı dinler. Gönül tencere gibi kaynarken ona elle müdahale edemezsiniz.
Ferman yazıp içine atsanız kaynamayı dindiremezsiniz. Ama onu kaynatan aşk ateşinin yönünü başka yere çevirirseniz kaynama durur...

yaşadıklarımız,Hayatta bakış açımızı da değiştirir.
Elbette aşkın kaynağı ilâhîdir ve insan, çoğu kere seveceği kişiyi kendisi seçemez. Ama insan, sevdiği ile de imtihan edilir...
Sevmek nimettir kiymettini bil.. isyan ,sitem etme..."Bu da geçer Ya Hu........

acilangul1

rascho34

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hiç isyan etmedim Allah biliyor bu günlerde hiç Allahım niye ben vs gibi şeyler demedim hep dua ediyorum ağlıyorum Hz yunusun duasını okuyorum rahatliyorum biliyorum bu günlerde geçecek Allahtan başka kimseden derman istemedim tek üzüntüm olursem hazırlıksız gidecem işte o zaman gözyaşlarımi Tutamıyorum.

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Hiç isyan etmedim Allah biliyor bu günlerde hiç Allahım niye ben vs gibi şeyler demedim hep dua ediyorum ağlıyorum Hz yunusun duasını okuyorum rahatliyorum biliyorum bu günlerde geçecek Allahtan başka kimseden derman istemedim tek üzüntüm olursem hazırlıksız gidecem işte o zaman gözyaşlarımi Tutamıyorum.

Hangimizde hazırlık varki?Heleki şu zamanda hiç birimizi amelimiz cennete götürmez.ALLAH C.C kendi merhameti ile sorgulamazsa bizi,kendi amelimiz cennetin kokusunu almaya bile yetmez...

Bu arada psikiatri tedavisi almanızı öneririm.Dininizde de tedavi olunması buyrulur.Psikolog değil,psikiatrise gidip bir deneyin.

Sonuçda ibadetinizi yapmanız için sağlıklı olmanız gerekli.İnsanın sürekli kusması,fıtratında olmayan bir durumdur yani bir rahatsızlıktır.Psikiatrise bi uğrayın derim...

rascho34

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Psikiyatriye dün gittim hocam. BIRAZ rahatladım inşallah zamanla dahada iyi olacagim. Hocam ben şu an Bursadayim yarın Türbeleri ziyaret edeceğim ruhlarina dua okuyacağım ve Allahıma yalvarip o zaatlarin. Yüzü suyu hurmetine şifa isteyecegim. Siz ne düşünüyorsunuz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Psikiyatriye dün gittim hocam. BIRAZ rahatladım inşallah zamanla dahada iyi olacagim. Hocam ben şu an Bursadayim yarın Türbeleri ziyaret edeceğim ruhlarina dua okuyacağım ve Allahıma yalvarip o zaatlarin. Yüzü suyu hurmetine şifa isteyecegim. Siz ne düşünüyorsunuz.

Psikiyatrise gitmeniz isabet olmuş.
benim ne düşündüğüm önemli değil önemli olan Sizin ne hissediğiniz....

duaa..

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

Psikiatri tedavisini uzun süre alman gerekli.İyileşir gibi oldum diyip yarıda bırakma.İbadetin en önemli konularından birisi de namazda dikkatinin dağılmaması.Yani ruhen ve fiziken sağlıklı olacaksın ki,ibadetlerini huşu içinde yapabilesin...

Türbe ziyaretlerine sıcak bakmıyorum...

Doğrudur diyemem,yanlış ise seni yanlış yönlendirmiş olurum.

Yanlıştır diyemem,doğru bir şey ise seni bu doğrudan alıkoymuş olurum.

Yani kesin bir bilgim yoktur,o yüzden de yorum yapmak istemem...

Ama bana kalırsa yani şahsi görüşüm olarak sıkıntılarımıza karşı;

1-)Farz ibadetlerimiz

2-)Nafile namazlarımız

3-)Kur'an okumak

4-)Peygamber efendimiz sünnetlerini olabildiğince yerine getirmek

yeterli...

ALLAH C.C katında Kur'an ve Peygamber efendimiz en büyük şefaatçilerdir.

Önce nafile bir namaz,Arkasına bolca salavat

Kur'an dan okunacak birkaç dua ya da sure(Yasin-i şerif çok büyük huzur verir)

Arkasından tekrardan bolca salavat(ALLAH C.C salavatları kesin kabul ettiği için duaları da lütfundan kabul buyurur denir) benim sana tavsiyemdir...

Türbeler ya da diğer zâtları vesile kılma konusunda net bir bilgim yok.O yüzden emin olmadığım konuda konuşmak,yanlışa düşmek istemem.

Ama Nafile namazlar,verilecek sadakalar,Kur'an dan okunacak ayetler ve peygamberimize salavatlar konusunda gönül rahatlığı ile garanti verebilirim.RABBİM muhakkak karşılığını verir...

Üst Alt