Hep karamsar düşünüyorum

• Konuyu başlatan MERYEM ARTÜRK
  • Başlangıç tarihi
M

MERYEM ARTÜRK

Kayıtsız
Misafir
Hep karamsar düşünüyorum, derslere çalışmıyorum, namaz kılmıyorum, hep kendimi kandırıyorum, kendimi yalnız hissediyorum bir arkadaşım yok.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
kendini kandırırken? ne diye kandırıyorsun ?

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
gul2.jpg

Merhaba güzel kardeşim.
İnsanın kendi kendine ettigini cümle alem bir araya gelse edemez denir.
Dogru düşünce örüntülerine ve hakikati bilmeyi ihtiyaç hissetmeli insan.
Bilirmisiniz mümin kardeşini sevmek iman etmektir. Her şeyin özü sevgi..
Güzel bakan güzel görür, güzel gören güzel düşünür, güzel düşünende hayatından lezzet alır...
Ne kadar dogru soylemiş mevlanada k.s degilmi Gül düşünürsen gülistan olursun, diken düşünürsen dikenlik olursun.
Yani hayata ve olaylara bakış açımızı dogru düşünce ve hakikatin penceresinden bakmaya çalışırsak huzurlu oldugumuzu görecegiz.
Ne dersin bu dikenliği karamsarlığı kendi kendimize etmiyormuyuz?

DemirciFerhat

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim Bende Düşünüyordum. Karamsar Düşünmek Hep Kaybettiriyor. Ben Bazen Namaza Gidicek Oluyorum Ve Vazgeçiyorum Kahveye Gidiyorum Sonra Pişman Oluyorum. Herşeyi Güzel Düşün Namaza Git Gerçekten Faydası Olacaktır. Dua Et Ben Hergün Dua Ederim. Her Gece Mesela İçin Sıkıntıdayken La Havle vela Kuvvete İlla Billa Aliyyil Aziym De Ya Hayyu Ya Kayyumu Birahmetike Estagisü De Le İlahe İllallah Muhammeden Resurullah De. İyi Düşün Kardeşim Takma Karamsarlık Şeytanın Sana Düşündürdüğü Şeyler.

kalpsızısı

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bende karamsar düşünüyorum ve bu ara çok sık oluyor sanki herşey bitmiş bütün kötü olaylar benim başıma gelecekmiş gibi hissediyorum. Yaptığım işten sonuç alamayacakmışım gibi oluyor. İçim hiç olmadığı kadar daralıyor. O an hiçbir şey yapamıyorum su bile içemiyorum. Ama sonradan kendi kendine geçiyor yok canım öyle olmaz bana neden olsun ki diyorum benim de böyle sık sık kötü düşünce krizlerim geliyor.

Üst Alt