Huzurlu olmak istiyorum

tozduman

Moderatör
Moderatör
Huzurlu olmak istiyorum.
Selâmün Aleyküm kardeşlerim. Hic iyi değilim son 1 haftadir. Kalbimin iman yeri sancılı, yorgun hissediyorum. Huzurlu olmak istiyorum. Birşey eksik eksikliği bulamıyorum.. Denize atlamak istiyorum kalbimdekileri benliğimi alıp götürse. Gökyüzünü ozledim. Dergahi özledim belkide ondan 20 gündür burnumda tütüyor. Dergahin iman kokusunu özledim. Erkek arkadaşım bana çok güzel süpriz yaptı mutlu olamadım. Onun gözlerine bakıyorum baktıkça kalbim yatışıyor gözlerine bakmaya doyamiyorum. Ben bir bakışta güven huzur istiyorum. Belkide iki dünya arasında yürümeye çalışmak beni zorluyor. Allaha siginiyorum her halden. Allah diyorum, özledim diyorum seccadeye yapisiyorum derdimi Döküyorum. Kalbim, sirtim hemen hafifliyor. Nedir beni bu kadar dergaha çeken bir köşede oturup dergahi izliyorum. Bütün mezarlari temizleyip çiçek ekmek istiyorum nasip olmuyor belkide doğru değil Belkide zamanı var. Bakıyorum etrafıma benim gibi kimse yok çok derine girme diyorlar ne yapayım bende böyle huzurluyum. Doymuslukta doyumsuzluk kadarmış. Ortada yaşamak gerekiyorsa ben ortayı da bulamıyorum. Deniz, Gökyüzü, Dergah bir bardak cay :) düşüncelerime kara sular indi. Kalbim demleniyor hiç bikmayacak hep inceden inceye sizlanip duracak. Olsun bakalım Herşeye Eyvallah! Herşey Allahtan. En güzele emanetsin dünya. :)

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Sen de en güzele emanetsin kardeşim yaşadığım fakat dile dökemediklerimi nasıl güzel ifade etmişsin gelgitler var hayatımda dibe vurup yüze çıkıyorum,ben seccademde gözyaşlarımla gittiğim yolda adım almak için duadayım ama tek başına olmuyor farkındayım bir Allah dostu olacak irademizi yanlış kullanıyoruz bu yüzden çok hatalara düştüm önümde kapılar var önüne kadar geliyorum ama kapıları açmayı bilemiyorum kendimle olmuyor bu işler... Sen sevdiğinin gözünde bulamamışsın ya insanlarda benim Allah yolundaki derdimi bilmediklerinden koca derdindeyim sanıyorlar:) oysa o işimi Allah cc emanet etmişim geri dönüp bakmam bile Rabbim emanetlerini zayi etmez ,kuluna zulüm etmez en güzelini hayırlısını verir biliyorum sırtımı ona dayadım lakin insanların zannı beni üzmüyor değil varsın olsun buda imtihan...:)
O dergahlarda Allah'ın esmalarının kokusu var tozduman kardeşim kim özlemez o kokuyu?Yerlerin ve göklerin sahibi yüce mevlama emanet ol.Selametle kal.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Sen de en güzele emanetsin kardeşim yaşadığım fakat dile dökemediklerimi nasıl güzel ifade etmişsin gelgitler var hayatımda dibe vurup yüze çıkıyorum,ben seccademde gözyaşlarımla gittiğim yolda adım almak için duadayım ama tek başına olmuyor farkındayım bir Allah dostu olacak irademizi yanlış kullanıyoruz bu yüzden çok hatalara düştüm önümde kapılar var önüne kadar geliyorum ama kapıları açmayı bilemiyorum kendimle olmuyor bu işler... Sen sevdiğinin gözünde bulamamışsın ya insanlarda benim Allah yolundaki derdimi bilmediklerinden koca derdindeyim sanıyorlar:) oysa o işimi Allah cc emanet etmişim geri dönüp bakmam bile Rabbim emanetlerini zayi etmez ,kuluna zulüm etmez en güzelini hayırlısını verir biliyorum sırtımı ona dayadım lakin insanların zannı beni üzmüyor değil varsın olsun buda imtihan...:)
O dergahlarda Allah'ın esmalarının kokusu var tozduman kardeşim kim özlemez o kokuyu?Yerlerin ve göklerin sahibi yüce mevlama emanet ol.Selametle kal.
Hümeyra kardeşim :) ıyiki varsın aynı hal de biriyle olmak bana huzur verdi :) evet banada zan da bulunan oldu ve devam da ediyor. Olsun çok şükür onlarda öyle anlasın biz öyle bi düşmüş uz ki gönül derdimize kim ne demiş ne yapmış gülüp geçiyorum :) erkek arkadaşım ile tanismadan önce kalbimdekileri içimden gelen bütün kırgınlıklarimi kağıda yazıp yazıp denize atardim. Deniz de saatlerce dolasirdim. Dalgaların kıvrımlari Allahi zikreder hissederdim huzur verir içimi döKerdim. Deniz ne kadar tutkulu bağlı her damlası birbirine insanı alıp götürüyor huzur veriyor. Allahın hikmeti erkek arkadaşım deniz ci :) Denize yazıp attığım kirginliklarim dualarim buluşturdu bizi Allah herşeyin en dogrusunu bilir. Hayatında biri olunca onun dünyasına giriyorsun bir süre orada oynanıyorsun vakit gelince kendi dünyana geciyosun. Yine bu hali arada yasiyosun. Çevremde gördüğüm ablalar im dan kayinvalide lerinden Çok çekiyorlar di. Hep kayinvalidem olmasın inşallah derdim. Keşke olsaydı. Erkek arkadaşım gözlerime baksaydi. Erkek arkadaşım annesini depremde kaybetmiş Allah rahmet eglesin. babası üstüne hemen evlenmiş . Arkadasimda gemilerde senelerce tek başına yaşamış insanların gözlerine bakamiyor. Yanlız yaşamaya o kadar alışmış ki kendi dünyasına gömulmus. Gözlerime 3 saniyeden fazla bakamiyor. Sevgi nasıl. Bişey unutmuş şefkat nasıl bir duygu unutmuş gülümsedikce ona şaşırıp kalır :) Başını öne eğer. Yaraları var Anne yarası. Annesi gibiyim evladım gibi . Burnum sizliyor annesi olsaydı dünyaya gözlerini kaçırmadan bakabilseydi :( Hümeyra kardeşim Allah gönlü kırık kullarını rüzgarın esintisi ile sever boynunda yüzünde hissedersiniz Rabbim. inşallah Allah sana hayirlisini nasip eder inşallah Ahirrette ve dünyada sana iyi hal nasip eder. Inşallah huzurlu mutlu sağlıklı hayırlı bir ömür nasip etsin Rabbim sana . Inşallah yaşamaya geldik dünyaya hepimiz huzurlu mutlu olalım. Gönlümüz ce edebimiz ile yaşayalım. Hakkımızda herşeyin hayirlisini nasip etsin Allahım. Selam ve Dua ile

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamün Aleyküm.2 aydır üzerimde bir hal var. Huzurlu değilim ama eski günlerimi düşünerek hep şükür dedim kimseye belli etmedim . Bu siteye kayıt oldum bana iyi geldi burada zaman geçirdim. Erkek arkadaşım ile hem huzurlu hem huzursuz dum meğer sıkıntı bendeymis.Geçtiğimiz hafta sonu dergahin kapısında beni bir zamanlar intiharın eşiğinden kurtaran her gün dua ettiğim derviş dediğim kişi ile karşılaştım erkek arkadaşım o sirada arabayi parkediyordu beni oyle gorunce dervişin suratına bakmadan arabaya gitti bende peşinden. Dervişe dedim ki bekle geleceğiz tabiki geri donmedik. Ikimiz de çok agladik. 1 gün önce kartepe de evlenme teklifi aldım ertesi gün böyle birşey yaşıyorum. Bir iki gece kalbime bişey yapıldığını hissettim Rabbime emanet ettim. Yukarıda yazmışım bir eksiklik var birşey var huzursuzum diye. Erkek arkadaşım i seviyorum birseyler itiyor aslında öyle değil biliyordum. Kendi başıma halletmeye yutmaya çalıştığım için iyice bunaldım. Dün akşam arkadaşım ile konusurken kalbimde küçük bir ateş topu atılması gereken bir birikimin hareketini hissettim anlattim. Arkadaşımla karar verip dervişe ulaştım. Bana ben yaptım seni ben cagirdim gönlündeki sıkıntı yi da bendendir dedi. Dergaha gelmeni de ben istedim dedi. Yazıları arkadaşım da okuduğu için bayagi kizdi. Telefon numarasini istedim 2 erkek aralarında konuştular. Arkadaşım dervişe dediki Maddi manevi ne istiyorsun kız arkadaşımdan dedi . Maddi olarak ben karşılaşacağım manevi olarak zaten kız arkadaşım sana dua ediyor dedi. Onun hayatında ben varım onun sıkıntıları bana aittir dedi. Söz lum evleneceğim kız dir. Kesinlikle görüşmenize onay vermiyorum dedi. Zamanında bir iyilik yapmışsın duani alıyorsun . Senden ricam kız arkadaşımdan uzak durman dedi. Gözlerime bakmıyor diye sitem ettigim sevgilim bana sahiplenmis işin tuhafı derviş dediğim kişide sahiplenmeye çalışıyor beni. Zamanında bana iyiliği dokunduğu için sustum kirmadim. Güzel bir şekilde vedalaştım . Sabaha kadar huzurluydum. Bi ara yine huzursuz oldum az kalsın efendi hazretleri nin kapısına dayanacaktim evim Beykoz a yakın . Ben o kapıya giderim en azından giderim almasalarda olurdu muhtemelen Kapıda kalırım. Arkadaşıma sorun yokmuş gibi davraniyorum ama hala kalbim ile ugrasiyor sabrediyorum çözüm düşünüyorum. Artık sorun belli onu buldum ama çözüm bulamıyorum. Sen bana iyilik yapmışsın ben den ne istiyorsun. Her gün dua ediyorum ki sana. Ve su anda inanılmaz kalbim sancılı o yapıyor biliyorum. Kalbime giriyor ya bu kaçıncı ımtihan bu kaçıncı kalbimle uğraşmaları sabrettikce sustukca yuttukca ne saniyor insanlar kendilerini. Bir damla huzur ve mutluluk için beddua etmiyorum uzak olsun Allah ile olsun Allahım affet diyorum. Amacı benimle arkadaş olmak mı ne derviş mi o hayır artık inanmıyorum . Hangi derviş böyle yapar ki . Seni kurtardim seni sahiplendim diyor. Sabrediyorum iyiyim diyorum ama değilim hala kalbimle ugrasiyor hala birseyler yapmaya çalışıyor. Bana onerebileceginiz birsey var mı kardeşlerim lütfen yardımcı olurmusunuz.Selam ve Dua ile

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Essalamun aleykum kardesım,
Oncelıkle senın konu tamamen dervıslık sana ne gıbı yardım ettıyse seve seve yapmıs gıbı ve o yaptıgı ıyılıge nısbeten sana yakınlasma cabasındaymıs gıbı ama sende gorusuyormussun gıbı aranızdakı munakaşa ve samımıyetı bılemem. Sana Allah celle ve celalühü ıcın yardım edmesı gerekırken senden bır beklentı ıcerısıne gırmıs bellıkı, anlatıgın kadarıyla ıdrak ettıgım kadarıyla bunu anladım
yalnız ortada senın sevgılınle aranda guvensızlık veyahut bır suphelı, şaibeli durumlar mı yasadınız normaldır gercı, yasanır kım olsa yasar. adam resmen senı sahıblendım dıyor bakma ama dervısın yası kac bır abımı, baba sıfatındamı sızdekı yerı ne bu dervısın. olayın bu yonunu anlıyamadım hem yasıtmısınız bır kac yas mı var aranızda, yalnız anladıgım kadarıyla sana bu kadar buyuk bır ıyılık yapıyorsa gecmıste muhakak bosuna yapmamıs, senın kalbını durten, canını sıkan olay sumu yoksa sana gercekten buyuk bır ıyılık yaptı mınnetarsın ama sevgılım yanlıs anladı dıyorsun. dervıse guvendın konustular dervısde guvendıgın daglara karı yagdırdı umdugun gıbı cıkmadı meger sende gonlumu gozumu artık bırsey varmıs bunu bılmek ve sonra ıcın ıcını yemesı bundan mı. yoksa dervısı tamamen hayatından cıkarmak ıcın bırseymı arıyorsun bıraz daha aydınlat..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Eee, hayatın cilvesi bütün bunlar.
Nimet mi var, külfeti de arkadaşıymış.
Külfet mi var, nimeti de ona arkadaş imiş.
Her şey öyle.
İstediğiniz en huzurlu hayat cennet'tir.
İnşallah cem'an kazananlardan oluruz.
Dua ile.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Essalamun aleykum kardesım,
Oncelıkle senın konu tamamen dervıslık sana ne gıbı yardım ettıyse seve seve yapmıs gıbı ve o yaptıgı ıyılıge nısbeten sana yakınlasma cabasındaymıs gıbı ama sende gorusuyormussun gıbı aranızdakı munakaşa ve samımıyetı bılemem. Sana Allah celle ve celalühü ıcın yardım edmesı gerekırken senden bır beklentı ıcerısıne gırmıs bellıkı, anlatıgın kadarıyla ıdrak ettıgım kadarıyla bunu anladım
yalnız ortada senın sevgılınle aranda guvensızlık veyahut bır suphelı, şaibeli durumlar mı yasadınız normaldır gercı, yasanır kım olsa yasar. adam resmen senı sahıblendım dıyor bakma ama dervısın yası kac bır abımı, baba sıfatındamı sızdekı yerı ne bu dervısın. olayın bu yonunu anlıyamadım hem yasıtmısınız bır kac yas mı var aranızda, yalnız anladıgım kadarıyla sana bu kadar buyuk bır ıyılık yapıyorsa gecmıste muhakak bosuna yapmamıs, senın kalbını durten, canını sıkan olay sumu yoksa sana gercekten buyuk bır ıyılık yaptı mınnetarsın ama sevgılım yanlıs anladı dıyorsun. dervıse guvendın konustular dervısde guvendıgın daglara karı yagdırdı umdugun gıbı cıkmadı meger sende gonlumu gozumu artık bırsey varmıs bunu bılmek ve sonra ıcın ıcını yemesı bundan mı. yoksa dervısı tamamen hayatından cıkarmak ıcın bırseymı arıyorsun bıraz daha aydınlat..
1.5 sene önce bana yardım etti . Sonra hiç görüşmedik. Erkek arkadaşım da sorun yok sorun bende huzursuzluk bana veriyor kalbime bende huzursuz oluyorum kalbime giriyor bazı manevi güçleri var tam olarak ne güçleri olduğunu bilmiyorum. Bu kalbe girme hakkında bilgisi olan varmı yani ben bunun önünü nasıl kapatabilirim. Bana iyilik yaptı duamda kalsın hayatımda olmasını istemiyorum çünkü o sahiplenmeye benimsin diyor. Uzaktan büyü gibi birsey mi nedir nasıl birşeydir anlamadım. Tabiki namaz Kurani Kerim en iyi ilaç bunları yapıyorum elhamdülillah. Ama bi eksiklik var kalbimde onu bulup giriyor ya da başka bişey .

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam kardeşim anlattıklarından anladığım kadarıyla senin derviş diye hitap ettiğin insanın sana olan yakınlığı farklı bir boyut kazanmış ki sen bu durumdan şikayetçisin. Senden beklediği Allah yolunda ilerlemen mi yoksa bu insanın sana karşı bir zaafımı var? Sanırım bu senin yeni imtihanın kardeşim önünde iki yol var ya arkadaşınla yoluna devam edeceksin yada derviş dediğin insan Allah yolunda yürümen için çaba sarfediyorsa şayet o yolda yürüyeceksin bu senin kararın.

Mümin kardeşimin söylediklerine katılıyorum, ama derviş dediğin kişi sana yardımcı olduğu için derviş diyorsan ve senden beklentisi başka ise o zaman dervişi hayatından çıkarıp yoluna devam edeceksin. Çünkü yazdıklarından anladığım farklı bir beklenti içine girmiş bunu da arkadaşın farketmiş ve bu durumdan rahatsız olmuş. Kardeşim iki yoldan birisi senin için hayırlı Rabbim inşallah hakkında hayırlı olanı nasip eylesin ve hakikate ulaştırsın...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aminn ecmain. Allah razı olsun. Beni Allah aşiğı diye tanıştırdılar. O yüzden derviş diyorum. Ben Allah yolundayim Elhamdülillah namazı mi Kurani Kerimi mi okuyorum. Hırs yaptı sanırım Allah affetsin benden uzak olsun . Siteye yazarken o kadar kötü haldeydim ki Ablam ve ben arayip konuştuk ilk defa sert konuştum kalbimin bu halde olmasinin nedeni sensin biliyorum ve seni Rabbime havale ediyorum dedim. Ilk kez Allaha havale ettim birini bunu biliyor Allahın gazabinida biliyor. Sen nankör sun dedi birdaha asla karsilasmayacagimizi ve onu aramami söyledi. Ne hikmetse kalbim huzur buldu şimdilik bir kaç saattir iyiyim. Dün akşam erkek arkadaşım bu akşam ablam sanırım sahipsiz olmadigimi işin kötü yerlere gidecegini farketti Ve geri çekti. Zaten devam etseydi babamı bile karıştırmayı düşünüyordum. Ben çünkü yoruldum bu saçmalıklardan. Son 5 senedir kim Allah dediyse gönlümü ezdi geçti. Çok merak ediyorum ince hesap ben toprağa basarken eziliyorum insanlar birbirini eziyor. Neyse ki Masumiyet her daim başa bela da olsa ignenin deliğinden geçmek için olunması gereken tek hal dir. Çok şükür Allah razı olsun mumın ve tolunay kardeşim Selam ve Dua ile .
Bilmezmisin ımtihan içinde ımtihan vardır gönül kapisinda biri feryat ediyorsa Susma !

tozduman

Moderatör
Moderatör
Eee, hayatın cilvesi bütün bunlar.
Nimet mi var, külfeti de arkadaşıymış.
Külfet mi var, nimeti de ona arkadaş imiş.
Her şey öyle.
İstediğiniz en huzurlu hayat cennet'tir.
İnşallah cem'an kazananlardan oluruz.
Dua ile.
Amin Ecmain.Allah razı olsun kardeşim. Benim dünyada ve Ahirette beklentim aynıdır Iki tarafta da Allah ve Huzur. Firavun lar olacak elbet . Kimsenin gönlüme kalbime dokunmasina tahammül edemiyorum. Herkes kendi pirlantasiyla meşgul olsa dünya çiçek bahçesi olur. Selam ve Dua ile

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
1.5 sene önce bana yardım etti . Sonra hiç görüşmedik. Erkek arkadaşım da sorun yok sorun bende huzursuzluk bana veriyor kalbime bende huzursuz oluyorum kalbime giriyor bazı manevi güçleri var tam olarak ne güçleri olduğunu bilmiyorum. Bu kalbe girme hakkında bilgisi olan varmı yani ben bunun önünü nasıl kapatabilirim. Bana iyilik yaptı duamda kalsın hayatımda olmasını istemiyorum çünkü o sahiplenmeye benimsin diyor. Uzaktan büyü gibi birsey mi nedir nasıl birşeydir anlamadım. Tabiki namaz Kurani Kerim en iyi ilaç bunları yapıyorum elhamdülillah. Ama bi eksiklik var kalbimde onu bulup giriyor ya da başka bişey .

Kardeşim bol bol fatiha süresi, inşirah süresi ve ayetel kürsi oku. Ayrıca senin yazdıklarını okuduktan sonra araştırmak için bakınırken karşıma kalbe şifa veren dualar adı altında bir sayfa çıktı belki faydası olur ümidiyle paylaşmak istedim. Bence olağan üstü gücü değil havas yada benzeri bir ilimde kullanmış olabilir. Sabret kardeşim ve artık o insandan tamamen uzak dur. Şunu da aklından çıkarma Allah dilemedikçe o sana hiç bir şey yapamaz.

Eyyüp Peygamberin duasınıda bol bol oku eminim çok faydası olacaktır.

“Rabbi enni messenniyeddurru ve ente erhamurrahimin.”
Bana gerçekten hastalık isabet etti. Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin.

Kalbe şifa veren dualar arasında ilk olarak Fatiha suresini sayabiliriz. Fatiha suresini günde 7 defa okunmanız size ve kalbinize iyi gelecektir. Yasin suresinin 78. ayetinden sonraki bölümünü bir zeytinyağı üzerine kırk defa okuyunuz. Eğer kalbinizde bir ağrı veya sızı duyuyorsanız bu yağı kalbinizin üzerine sürünüz. Bir kâğıda 7 defa yazdığınız besmeleyi 7 kat bir muşambaya sarınız ve onu kalbinizin üzerine koyunuz. Bu sizin kalbinize şifa verecektir.

Kalbe şifa veren dualar arasında bulunan bir dua olan Aytel Kürsi duasını yazarak kalbinizin üzerine koyunuz. Meryem suresinin ilk dört ayetini yazıp üzerinde taşıyan kimse şifa bulur. Kalbe şifa veren dualar arasında Tarık suresi de bulunmaktadır. Tarık suresinin ilk 8 ayeti yazılır ve ve kalbi ile ilgili bir rahatsızlığı olan kişiye üzerinde taşıması için verilir. Bu duaların yanında Fatiha suresi, Tevbe suresinin 14. ayeti, Yunus suresinin 57. ayeti ve İsra suresinin 82. ayetinin kalbe şifa veren dualar arasında olduğu bilinmektedir. Alıntıdır...

Allah yardımcın olsun bu insanın kötülüğünden seni esirgesin inşallah Allah'a emanet ol kardeşim...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun cümlenizden.
İslam'ı seçen "huzur"u da seçmiştir diyorum.
Ama şunu da unutmayın, hayatımızda, yaşantımızda, ailemizde ne bileyin yaşadığımız ve nefes aldığımız mahalde "huzursuzluk" yaşıyorsak,
Onları iyi araştırın ve tesbit edin göreceksiniz ki seçtiğiniz değer'le (İslam) huzursuzlukların hiçbir ilgi ve alakası yoktur.
Huzursuzluklar bizden kaynaklanan bir husustur.
İslam'a inanan ve gönül verenlere selam olsun.
Dua ile.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Kardeşim bol bol fatiha süresi, inşirah süresi ve ayetel kürsi oku. Ayrıca senin yazdıklarını okuduktan sonra araştırmak için bakınırken karşıma kalbe şifa veren dualar adı altında bir sayfa çıktı belki faydası olur ümidiyle paylaşmak istedim. Bence olağan üstü gücü değil havas yada benzeri bir ilimde kullanmış olabilir. Sabret kardeşim ve artık o insandan tamamen uzak dur. Şunu da aklından çıkarma Allah dilemedikçe o sana hiç bir şey yapamaz.

Eyyüp Peygamberin duasınıda bol bol oku eminim çok faydası olacaktır.

“Rabbi enni messenniyeddurru ve ente erhamurrahimin.”
Bana gerçekten hastalık isabet etti. Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin.

Kalbe şifa veren dualar arasında ilk olarak Fatiha suresini sayabiliriz. Fatiha suresini günde 7 defa okunmanız size ve kalbinize iyi gelecektir. Yasin suresinin 78. ayetinden sonraki bölümünü bir zeytinyağı üzerine kırk defa okuyunuz. Eğer kalbinizde bir ağrı veya sızı duyuyorsanız bu yağı kalbinizin üzerine sürünüz. Bir kâğıda 7 defa yazdığınız besmeleyi 7 kat bir muşambaya sarınız ve onu kalbinizin üzerine koyunuz. Bu sizin kalbinize şifa verecektir.

Kalbe şifa veren dualar arasında bulunan bir dua olan Aytel Kürsi duasını yazarak kalbinizin üzerine koyunuz. Meryem suresinin ilk dört ayetini yazıp üzerinde taşıyan kimse şifa bulur. Kalbe şifa veren dualar arasında Tarık suresi de bulunmaktadır. Tarık suresinin ilk 8 ayeti yazılır ve ve kalbi ile ilgili bir rahatsızlığı olan kişiye üzerinde taşıması için verilir. Bu duaların yanında Fatiha suresi, Tevbe suresinin 14. ayeti, Yunus suresinin 57. ayeti ve İsra suresinin 82. ayetinin kalbe şifa veren dualar arasında olduğu bilinmektedir. Alıntıdır...

Allah yardımcın olsun bu insanın kötülüğünden seni esirgesin inşallah Allah'a emanet ol kardeşim...
Allah senden razı olsun kardeşim hemen okuyacağım iyiyim şu an da ama yinede yapacağım. Bilmeden Kurani Kerime sarıldım bu hafta sıkı sıkı kalbime koydum . Soylediklerini de yapacağım . Teşekür ederim Allah razı olsun Allah sana Ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin kardeşim. Ben bana iyi söz edeni bile esirgeme duamdan duamda olacaksın kardeşim Selam ve Dua ile

tozduman

Moderatör
Moderatör
Allah razı olsun cümlenizden.
İslam'ı seçen "huzur"u da seçmiştir diyorum.
Ama şunu da unutmayın, hayatımızda, yaşantımızda, ailemizde ne bileyin yaşadığımız ve nefes aldığımız mahalde "huzursuzluk" yaşıyorsak,
Onları iyi araştırın ve tesbit edin göreceksiniz ki seçtiğiniz değer'le (İslam) huzursuzlukların hiçbir ilgi ve alakası yoktur.
Huzursuzluklar bizden kaynaklanan bir husustur.
İslam'a inanan ve gönül verenlere selam olsun.
Dua ile.
Islamiyette elbette huzursuzluk yok aksi huzur var. Zikir çekmeye başladığında bile Setler konulur önüne zorlanirsin ama bir adım yukselmen içindir. Imtihan içinde ımtihan vardır. Elhamdülillah Müslümanım diyen her kul ımtihan dan geçmiştir. Geçmeyene geçmiş olsun. Sevgili Peygamberlerimizinde hepsinin gönül yarası hepsinin zorlu imtihanlari olmuştur. Allahın kulu olmak öyle kolay değil gönül ile arsa yükselirsin. Selam ve Dua ile

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Islamiyette elbette huzursuzluk yok aksi huzur var. Zikir çekmeye başladığında bile Setler konulur önüne zorlanirsin ama bir adım yukselmen içindir. Imtihan içinde ımtihan vardır. Elhamdülillah Müslümanım diyen her kul ımtihan dan geçmiştir. Geçmeyene geçmiş olsun. Sevgili Peygamberlerimizinde hepsinin gönül yarası hepsinin zorlu imtihanlari olmuştur. Allahın kulu olmak öyle kolay değil gönül ile arsa yükselirsin. Selam ve Dua ile

fazlada dusunme takma bu konuyuda yoksa ıyılesme surecın basarılı olmaz nıyetın ap acık temız ve guzel oldugu ıcın zaten ımtıhanın nerden geldıgını bılemezsın sadece zoru gordugunde ımtıhan dersın buda ıcındekı Imanla bılebılırsın , dervıs olsun olmasın bır kul hıc sıradan bırı sokaktan gecen bırı Allah celle ve Celalühü katında daha degerlıdır bunda sen bılemezsın bızde, ısımler takva ve dervıs adları yakıstırmalarını bır ınsan veremez o mertebeyı Allah celle ve celalühü verır bılır sen bılmezsınde Allah celle ve celalalühü bılır, ornek olarak dıyorum gercek bır ımanı Allah teala celle ve celalühü korkusu olan da senı zordurumda bırakmaz Allah teala dan korkar da yapmaz , oyuzden o adı ona yakıstırma bır kulu zor durumda bırakan vebalıne gırmek ısteyen bızden olamaz ama senı oda sevıyorsa baska burda bırsey dıyemem Kalblerı ısındıran sevdıren Allah celle ve celalühüdür.oyuzden ımtıhanına razı ol gececegınede ınan ve sabırla selametle ...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
selamun aleyküm "tozduman" kardeşim,
Ben senin daha önce de söylediğim gibi; samimiyetine inanıyorum ve yüreğinin sesiyle buraya bunları yazdığına da eminim.. Senin kalbinin saflığı buraya yansıyor bence! Allah yardımcın olsun.. Kardeşlerimizin tavsiyelerini yap bakalım, bir de; la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.. Bunu çok okumaya devam et, en sevdiğim duadır, bana çok faydası oldu..

Allah'ın kulu olmak öyle kolay değil gönül ile arsa yükselirsin...Ne güzel söylemişsin doğru! Cennet ucuz değil ki..........

tozduman

Moderatör
Moderatör
selamun aleyküm "tozduman" kardeşim,
Ben senin daha önce de söylediğim gibi; samimiyetine inanıyorum ve yüreğinin sesiyle buraya bunları yazdığına da eminim.. Senin kalbinin saflığı buraya yansıyor bence! Allah yardımcın olsun.. Kardeşlerimizin tavsiyelerini yap bakalım, bir de; la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.. Bunu çok okumaya devam et, en sevdiğim duadır, bana çok faydası oldu..

Allah'ın kulu olmak öyle kolay değil gönül ile arsa yükselirsin...Ne güzel söylemişsin doğru! Cennet ucuz değil ki..........
Allah razı olsun emos kardeşim okuyacağım çok teşekkür ederim .Allah razı olsun samimiyetin için . Gönül gönül un aynasıdır. Selam ve Dua ile

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

Selamün aleyküm kardeşim.yazdıklarının hepsini okudum da hep bir soru işareti belirdi kafamda, bu kişiyle sen nasıl tanıştın nasıl karşılaştın diye. Hayır eğer çevrenden biri tanıştırdıysa o kişiyle de alakanı kesmen senin hayrına olacak gibi. Çok sinirlendim yazdıklarını okuyunca Allahın adını kullanıp böyle pis işlerine Yaradanı alet etmeleri beni benden ediyor ve o kadar çok ki böyleleri Allahım uzak etsin onlardan. Senin anlattığın kadarıyla da bu şahıs kendini Allah yolunda ilerlemiş mertebeli biri gösterip yoldan sapmış biri. Allah ıslah etsin ne denir ki. Ne demek oluyor yardım ettiğin birine sen benimsin, sahiplendim demek yaa. Zaman kötü ahir zaman da yaşıyoruz öyle bir hale geldi ki insanlar en yakınımıza bile güvenemez hale gelir olduk. Öyle güvensiz, çivisi çıkmış bu dünyada güzel kardeşim sen de bu saatten sonra kimseye güvenmezssin artık. Şu kalbe dokuma işi, yok büyü yapma işini de hiç kafana takma. Sen felakİ nas ve ayetel kürsiyi okuyup üzerine üfledikten sonra hiç bişey olmaz Allahın izniyle. Şunu da akından çıkarma, neye çok inanırsan o başına gelir, zamanında bu hatayı ben de çok yaptım. Büyüye de kafa yorup etkisi var dersen emin ol o yapılan büyüden değil sen inandığın için üzerine etkisi olur. Yok eğer dualarını okuyarak ben Allaha sığındım dersen de Allahın izniyle hiç birşey olmaz. Allah hepimizi iyi, imanlı, içinde Allah korkusu olan insanlarla karşılaştırsın. İnşallah sende sözlünle mutlu olursun her daim.Allah yar ve yardımcın olsun...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Huzur, kalbin sıhhati, gönlün sakinliği,
İnsana yakışır, ahlak ve edep güzelliği.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamün aleyküm kardeşim.yazdıklarının hepsini okudum da hep bir soru işareti belirdi kafamda, bu kişiyle sen nasıl tanıştın nasıl karşılaştın diye. Hayır eğer çevrenden biri tanıştırdıysa o kişiyle de alakanı kesmen senin hayrına olacak gibi. Çok sinirlendim yazdıklarını okuyunca Allahın adını kullanıp böyle pis işlerine Yaradanı alet etmeleri beni benden ediyor ve o kadar çok ki böyleleri Allahım uzak etsin onlardan. Senin anlattığın kadarıyla da bu şahıs kendini Allah yolunda ilerlemiş mertebeli biri gösterip yoldan sapmış biri. Allah ıslah etsin ne denir ki. Ne demek oluyor yardım ettiğin birine sen benimsin, sahiplendim demek yaa. Zaman kötü ahir zaman da yaşıyoruz öyle bir hale geldi ki insanlar en yakınımıza bile güvenemez hale gelir olduk. Öyle güvensiz, çivisi çıkmış bu dünyada güzel kardeşim sen de bu saatten sonra kimseye güvenmezssin artık. Şu kalbe dokuma işi, yok büyü yapma işini de hiç kafana takma. Sen felakİ nas ve ayetel kürsiyi okuyup üzerine üfledikten sonra hiç bişey olmaz Allahın izniyle. Şunu da akından çıkarma, neye çok inanırsan o başına gelir, zamanında bu hatayı ben de çok yaptım. Büyüye de kafa yorup etkisi var dersen emin ol o yapılan büyüden değil sen inandığın için üzerine etkisi olur. Yok eğer dualarını okuyarak ben Allaha sığındım dersen de Allahın izniyle hiç birşey olmaz. Allah hepimizi iyi, imanlı, içinde Allah korkusu olan insanlarla karşılaştırsın. İnşallah sende sözlünle mutlu olursun her daim.Allah yar ve yardımcın olsun...
Allah razı olsun kardeşim. 1.5 sene önce o bana yardım etti bütün çevrem değişti beni onunla tanıştıran bile hayatımdan ertesi gün çıktı. Su an iyiyim çok şükür dediğim gibi ailemde devreye girince başının agriyacagini anladi ve ben ona seni Allaha havale ediyorum diyince kizdi telefonu kapattı korktu çünkü sabırlı yim normalde . Yinede Allah affetsin Allah uzak etsin . Ben üzülüyorum sussamda Rabbim zaten gerekeni yapıyor yinede pişmanım havale ettiğim için neyseki şu an iyiyim Hamd olsun. Teşekkür ederim kardeşlerim. Allah hepinizden razı olsun inşallah. Ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin. Selam ve Dua ile

Üst Alt