İslamdan iyice uzaklaşmaya başladım

omercftc

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleyküm arkadaşlar. Çok rahatsız olduğum bir durum var içten içe büyüyor. Çok şükür inançlı bir ailede dünyaya geldim. Ama ben ailem kadar inançlı olamadım. İnanıyorum Allah'a ama dediklerini yapmıyorum. Yasakladığı şeyler o kadar cazip geliyor ki. Yapmamam gereken şeyleri yapıp duruyorum.

Yaptıktan sonra pişmanlık duyuyorum. Tekrar yapmayacağım diyorum ama ne çare. Aradan bira zaman geçiyor ve sanki önceki pişmanlığım boş yere diye düşünüp aynı hataya tekrar düşüyorum kardeşlerim. Namaz kılmaya başlıyorum bir süre ama onu da bırakıyorum. Oruç tutmuyorum. Bazen tutuyorum ve iradem çok zayıf. Kuran okumaya çalışıyorum ama o kadar istememe rağmen beynim arka plana atıyor Kuran okumayı. Ne yapmalıyım dostlarım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

'Nur-u Secde..

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Bence sen tam anlamiyla istemiyosun .
Eğer isteseydin şuan şu soruyu sormazdin, herseyi biliyosun biseylerden baslamalisin en basiti namaza baslicaksin istekle, inatla surduruceksin şeytan ugrasir ilk zamanlar fakat sen kararli olucaksin, pes etmiyceksin . ;)

özlem34

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bunun ilacı namaz çünkü namaz kılmak diğer günahları yaptırmıyor bildiğim kadarla namazın böyle bir fazileti var.

omercftc

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
evet ve bugün inatla tekrar deneyeceğim namaz kılmayı ve önüme bir engel çıkartmayacağım. inşallah yani. haklısınız galiba içimde tam olarak istemediğim için olabilir. cevaplarınız için teşekkür ederim :)

selam571

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İnsanın iradesi meyletmekten ibaret.icraat Allahtan.ayakkabısının bağını bile kaybeden Rabbinden dilemeli.Rabbine,Rabbini dilediğini O'na ilet yaratılış gayemiz buyken icabet edecektir.yeterki samimi şekilde dileğimiz O olsun.inat duygusu çevremizle savaşmamız için değil nefis ve şeytanın kararlılığına karşı aynı kararlılıkla Rabbimizi tercih etmemiz için var.kabul etmemiz lazım ki ibadet etmek kolay değil kolay olsa ibadet olmazdı,cennetin ayrıcalığı olmazdı.İbadet fıtratımızın ihtiyacı olan şey ilaç gibi bişey.Allah'ın inayetiyle başarabilirsek tadı başka hiçbirşey de olmayan muhteşem bişey. İstikrar...

merdümgiriz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
günahlardan korunmanın çaresi namaz demiş özlem34 ablamız, kesinlikle katılıyorum. Ayrıca siz aynı şeyleri biçok insan yaşıyor ama şeytanın inadına onun istediğini yapmıycam diye düşünün örn. namazda bi yeriniz çok kaşındı kesinlikle kaşımayın. Bikaç kere daha kaşımamaya devam ederseniz artık bunun sizi rahatsız etmediğini fark edeceksiniz demek şeytan sizin onu yapmayacağınızı anlayınca onu bırakıp yeni bir hile denemeye başlıyor üzerinizde. ve her sürekli arttırıryor dereceyi ama namaza devam edip islami araştırmalar ibadet gibi şeylerle uğraştıkça artık canınız günah işlemek istemeyecek zaten
özetlemek gerekirse ben bunun bir kısır döngü olduğuna inanıyorum

acizbirkull

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum kardesim. Islamiyetten uzaklasman bulundugun cevre olabilir yasadigin sıkıntılar olabilir bende maneviyati zayif bi insanim sosyal aglar tv ler, yasadigim sıkıntılar benide islamiyetten uzaklastrdi Allha inaniyorum, besmelesiz hic bir is yapmam cok sukur ama kurani ramazan ayinda acarim, namazi senin gibi bir hevesle kilarim, iki ay sonra zor gelmeye baslar. Gecenlerde youtubeden bir sohbet dinlemistim sohbeti anlatan kardesimize bir soru gelmis 'ben namazimi kiliyorum ama bir sure sonra bikkinlik geliyor. Bu namaz Bes vakit surekli kil kil kil bitmiyor bikkinlik gelmemesi icin ne yapmam lazim demis. Kardesimizin cevabi surekli kilinan namazdan bikkinlik geliyor kil kil bitmiyor bes vakit namaz ne kadar da cok uzun bir sure bunu birde soyle dusunelim, aldigimiz nefesi veremedigimiz zaman o namaz gorevimiz biticek, bizim omrumuz iplik ucuna bagli senin omrun ebedi degil ki bikkinlik versin, bikkinlik vermemesi icin olumu basucunda hissetmen lazim " gercektende dogru cok yerinde bir cevap sabaha cikicagimz ne malum, olumu unutmasak aslinda islamiyetide unutmayiz. Kardesim zikir cek bol bol zikir cek kendi olumunu dusun gozlerini kapat oldugunu, kefenlendigini, cenaze namazini, gomuldugunu, olum meleklerini dusun. Sadece namaz degil imanin sarti ama namaz herseyin basi. Sohbetler dinle nefsimizi terbiye edersek eger o kilinan namazdan hem zevk aliriz hemde dinimizden uzaklasmayiz. Rabbim bizlere hidayet versin hayrli kul olabilmemizi nasip eylesin Selametle..

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Nefis ve şeytan her zaman haramı söyler.Ne gibi günahlardan alı koyamıyorsun kendini mesela?

Üst Alt