kin gütmek

katre-i Matemm

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Başkasına kin gütmek, kin gütmek.
Selamun aleykum hocam. Ben ıkı tarafta suclu olarak bir gunah ısledım. Geldı gectı tovbe ettım. Ama yınede mutlu degılım. Ve o gunahı ısledıgım ınsanın mutlu olması benı delı edıyor. Aklıma geldıkce beddua, kufur, hakaret, edıyorum. Cok asiyim. Ne yapıcam bılmıyorum. Lutfen bana yardım edın.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam kin de bir duygu...duyguları ve enerjimizi boşa harcamamak lazım.geçmişe mazi derler..
öfkelenmek,kin gütmek insanın en başta ruh halini olumsuz yönde etkileyen ve buna paralel olarak sağlığını zedeleyen bir tavır bozukluğudur.
Affetmek ise kişiye zor gelse de öfkenin getirdiği tüm olumsuzlukları ortadan kaldıran, kişinin hem fiziken hem ruhen sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olan güzel bir davranış şekli, üstün bir ahlak özelliğidir.

O insanin,mutlu ve huzurlu olduğunu nerden biliyorsunuz..
"davulun sesi uzaktan hoş gelir"
davula yaklaştıkça ses rahatsız etmeye başlıyor..davuldan da o insandan da uzak durun.

ALLAH zalime mühlet verir, zamanına, anına bırakır. Ama asla ihmal etmez, unutmaz...
Sevdiklerinizi Allaha EMANET edin. Sevmediklerinizi Allaha HAVALE edip hayat Yolunuza DEVAM edin!!

"Uğradığınız haksızlığın hesabını soramadığınızda üzülmeyin!Zira,bazı hesapları sorma kuvvet ve kudreti, sadece Allah'a aittir."

BEN SİZİ ALLAHA EMANET EDİYORUM ARKADAŞIM,HERKESE HAYIRLI HUZURLU GECELEEEER...

acilangul1

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm gönül dostum;''Zira,bazı hesapları sorma kuvvet ve kudreti, sadece Allah'a aittir."Bu cümlede ki hazine benim içimi coşturuyor Allah cc kudreti, adaleti,hükmü ,merhameti,onun varlığının tüm gerçekleri,kulluğumu bildiren Rabbime hamdü senalar olsun.İnşallah katre_i Matem kardeşimiz de ilahi adaletin tecelli etmesini tefekkür ederde kin güderek aslına zarar verdiğini anlayıp yanlışından döner, dönmeyi,anlamayı Rabbim nasip etsin inşallah.

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Eğer o işlemiş olduğun günah ilişkiye girmek ise(yanlış anlamışsam kusura bakma belirtmemişsin) hak ediyorsun başına geleni...

Hayat böyle işte,senin mutsuz olman kimsenin mutlu olmasına engel olmaz..!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamün aleyküm gönül dostum,
"Hayat böyle işte,senin mutsuz olman kimsenin mutlu olmasına engel olmaz..! "
Aynen!!ama Senin mutsuz olmana, günah işlemene neden olan da hayatta mutlu olsa da ahirette bunun vebalini ağır ödiyecektir...
Sen beddua ve küfür değilde her fırsatta pişmanlığını dile getirerek ,kusur ve günahından dolayı Allah'tan bağışlanma dile...........

" Bazı hesapları sorma kuvvet ve kudreti, sadece Allah'a aittir."

Hayat adil değil demeyin.! Hayat o kadar adil ki; ne yaptıysan karşılığını da aynı şekilde alırsın.. iyiliğe iyilik, kötülüğe kötülük.. Bedduaya gerek var mı.?
kin gütmeyin, beddua etmeyin!!Beddua çift başlıdır beddua, ucu sana da dokunur.! Sanma ki duymaz Rabbin ahlarını,sanma ki görmez gözyaşlarını.. O en adil olan, bırakmaz kimsede kimsenin ahını…

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Başkasına kin gütmek, kin gütmek.
Selamun aleykum hocam. Ben ıkı tarafta suclu olarak bir gunah ısledım. Geldı gectı tovbe ettım. Ama yınede mutlu degılım. Ve o gunahı ısledıgım ınsanın mutlu olması benı delı edıyor. Aklıma geldıkce beddua, kufur, hakaret, edıyorum. Cok asiyim. Ne yapıcam bılmıyorum. Lutfen bana yardım edın.
C.C günahlarını af etsin inşaAllah.
Beddua ve küfürden uzak dur, aklına geldikce Allah'a havale et diyecem ama diyemiyorum çünkü, ne olduysa kendi rızanla olmuşxxzzl..
Sen en iyisi aklına geldikce beddua ve küfür değilde her fırsatta pişmanlığını dile getirerek Allah'tan af dile.

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
hem pişmansın hem nefret dolusun. Boşver kardeşim sen bolca tövbe etmeye devam et. Kin nefret insanın hayatını zindana çevirir bu duygulardan hemen kurtulamazsın. Ama duayla herşeyi halledebilirsin.Beni üzenlerde mutluydu ama ben affettim önüme baktım. Ve şu an iyiyim affetmeseydim mutlu olamazdım. Bırak nefreti kini. Biz asıl Rabbimize nasıl hesap vereceğiz onu düşünelim. Sen farkında olmadan yıllar akıp gidecek farkında bile olmayacaksın bi gün nefretinde bitecek geriye sadece pişmanlıklar kalacak o yüzden bırak ne hali varsa görsün biz bolca tövbe etmeye devam edelim belki affedilirizde yüzümüz kızarmaz öteki dünyada

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
merhaba,
azizem kapılmayın sevdaya itip, hiç kimseye yar olamayana,
hiç bir şey olmamış gibi yoluna devam edene.
Ne tuhaftırki bilen hep kendinden verip hüsnü zan etmek durumunda.
Sevdiren c.c olunca bize düşen dua ve sabır.
Gönlünüz sevdaya düşmüş, özde sevmeye geçersen halin derman bulur. Yakmasın senin gibi onu ve düşürmesin hallerine Rahman yinede inşaallah.
Senin gönlün değişirse dünya değişir...

Üst Alt