Kısmetsiz miyim acaba?

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm,

Artık evlenip çocuklarım olsun istiyorum. Anne ve babamın yanında belki size yanlış gelecek ama bunalıyorum, kendimi fazlalık gibi hissediyorum ve annemin de 'bak millet evleniyor sen otur' şeklindeki imalı yaklaşımları çok canımı sıkıyor. Allah (CC) kısmet etmedikten sonra ben ne yapabilirim ki? Kiminle evlilik amacıyla görüşsem bir terslik çıkıyor ve olmuyor. Yaşım yirmisekiz.

Görünüş itibariyle göze hos gelen biriyim ve bir erkegin bana bu yüzden ciddiyetsiz bir şekilde yaklaştıgını hissettiğimde hemen uzaklaşıyorum. Daha da hayal kırıklığına uğruyorum :(

Çok doldum Gönülsızım abla... Allah'tan tek dileğim hayırlı bir eş. Beni daha da imanlı ve doğru insan yapacak hayırlı bir eş istiyorum...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Gönül Dostum Anne yüreği, kaç yaşında olursan hiç bir evlad anne,babanin yaninda fazlalık olmaz!!bu senin hüsnü kuruntun...
-ben inaniyorum ki;Allah cc. her kalbe karşı onu sevecek ,onu kabulenecek bir kalp yaratmıştır...
kısmetsiz, diye bir olay olamaz. Ama kısmet beklenmesi diye bir gerçek olur.
Demek ki mesele, kısmet bağlanması ,kısmetsiz,olmak meselesi değil kısmetin zamanı gelmesi meselesidir. Haa bir de fazla seçici olmak da iyi değil.

"Değerli kardeşimiz;Kısmetin kapalı olup olmadığını insan bilemediği için, kendi isteği olan bir şeyi elde etmek için bazı sebeplere teşebbüs etmesi gerekir.
Bu sebeplere teşebbüsten sonra şayet istediğimiz şeyi elde edersek, şükrederiz. Şayet istediğimz şey elde edilmez ise, o zaman
“hakkımızda hayırlı değilmiş” deyip, sabr ederiz...
Kısmet beklemelerde yanlış yorumlardan uzak kalınmalıdır. Bazı kimselerde yanlış bir kısmet bağlama anlayışı görülmektedir.

Evham ve su-i zanna kapılan bu kimseler tereddüt etmeden konuşabiliyorlar:
– Kızımızın ya da oğlumuzun kısmeti bir türlü çıkmıyor, çıkınca da anlaşmayla sonuçlanmıyor, bir bahane bulunup iş bozuluyor! Demek ki kısmetini bağlamışlar.
Zaten falan ve filan komşulardan da şüphe ediyoruz.. diye hüküm verebiliyorlar.
Halbuki Allah (cc), hiç bir insana bir başkasının kısmetini bağlama imkan ve salahiyeti vermemiştir. Bu sebeple, kısmet bağlanması diye bir olay olamaz.
Ama kısmet beklenmesi diye bir gerçek olur.
Demek ki mesele, kısmet bağlanması değil kısmetin beklenmesi ve zamanı gelmesi meselesidir.

Bence burada unutulmaması gereken en mühim nokta şu olmalıdır.
Dünyadaki kısmetini bekleyenler bekleme süresini büyük bir fırsat bilmeli, bu sıralarda kendi özelliklerini geliştirip vasıflarını çoğaltmayı hedef almalı, vasıfsız işçi durumundan çıkıp aranan vasıflı aday özelliğini kazanmalı, kendini bir çok vasıflarla değerli durumuna getirmelidir.
Çünkü denklik dünyada da ahirette de esastır. Dünyada vasıflı olanlar Cennette de vasıflılarla evlenirler.
Bu bakımdan da kısmet bekleme devresini güzel vasıfları kazanma, çoğaltma devresi olarak düşünmeli, yüksek vasıflılara layık hale gelmeye gayret göstermelidir.

Zaten beklemenin bir faydalı yanı da, güzel vasıflarını çoğalt ikazını yapıyor olmasıdır.
(Ahmed ŞAHİN)

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
işini Allah cc havale et zeyno kardeşim sonrada bir daha geri dönüp düşünme işini olmuş bil ben öyle yapıyorum bu bana Hz İbrahimin ateşe atılacağı zaman Cebrail as gelerek bir isteğin var mı ? sorusuna Hz ibrahimin ''Allah cc benim halimi biliyor'' dediği menkıbesini hatırlatıyor ve bu ayet ve menkıbe bana müthiş teselli veriyor:) abla tavsiyesi selametle.

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Tesekkur ederim. Allah (cc) razi olsun... Bende her isimi O'na havale etmeye ve mümkün olduğunca üstünde dusunmemeye calisiyorum. Çünkü düşünmek daha çok üzüntü veriyor ve vesveseyi de beraberinde getiriyor.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Aynen zeyno birde biz hanımların yaradılışındaki detaycılık daha çok vesveseye ve iblisin bu inceliğimiz konusunda at oynatmasına sebeb oluyor malesef uyanık olmamız gerekiyor düşman hep tetikte Rahman ve Rahim olan her şeyin sahibine sığınırım düşmanın şerrinden,Allah cc emanet ol kardeşim selametle.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Yuva kurmak sevaptır diye bizde hayırlı bir işe vesile olalım, yuva kurup sevaba girelim diye vatandaşlara mail atıyoruz ama nedense vatandaşlar twitter de facebook da cirit atmaktan fırsat bulupta emaillerini(hotmaillerini) açamıyorlar herhalde!dfrt..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Günahımı almışsın Ekrem abi ben aylar varki face kullanmıyorum tweet denilen şeye hiç bulaşmadım maillerime gelince onada senede bir bakıyorum mailinizi okudum ama temizlik yaparken adresinizide istemeyerek temizlediğim için(üzgünüm,özürdilerim) cevap yazamadım konuyu burda açtığınız iyi oldu Allah razı olsun inşallah bir gün gelmek nasip olur siz yine ilmi insanlığı bol,bana hem koca hem hoca olacak bir aday bulursanız ben burdayım.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Günahımı almışsın Ekrem abi ben aylar varki face kullanmıyorum tweet denilen şeye hiç bulaşmadım maillerime gelince onada senede bir bakıyorum mailinizi okudum ama temizlik yaparken adresinizide istemeyerek temizlediğim için(üzgünüm,özürdilerim) cevap yazamadım konuyu burda açtığınız iyi oldu Allah razı olsun inşallah bir gün gelmek nasip olur siz yine ilmi insanlığı bol,bana hem koca hem hoca olacak bir aday bulursanız ben burdayım.
Estafirullah kardeşim ne günahı ben senin günahını almadım çünkü yukarıda yazdığım şahsınıza değil diqqww..k hem benim günahım bana yeterde artar bile.

Gelene de, gidene de kapım ardına kadar açık ve ben 7/24 olmasada genelde köyde evdeyim, Karadenizin ve şirin köyümün havasını almak isteyenlere kapım açık semaverimde tutuşmaya hazır.
:tüüh:,ya adresimi temizlemek için niye zahmet ettinki benim adresim temizdi zaten.
Hem ben sana o maili koca buldum diye yazmadım fındık toplamak için yardıma gel diye ve belki gelirsin diye nasıl geleceğini tarifini yazdıydım.çook kommiik

bbnn..İşin aslı yukarıda sitemim zeynoya idi.
zeyno (zeynep) kardeşimiz sitem dolu bir konu açmış,
profiline baktım yaşı askerliğini yapan yeğenime uygun ve ben bunu anasının dilinden kurtarayım diye tuttum mail adresini alıp kendisine kısa ve detaylı bir mail attım attım ama adresini listeme eklediğimde odaneeegghhn..
listeme ekledikten sonra birde twitter e ekle diye menü geldi.
işte yukarıdaki mesajımı da o nedenle yazdım bilmem anlatabildimmi:)

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Kusura bakma Ekrem abi. :) twitter adresim var fakat baktiysan coktandir orada da hareket yok :) internette orada burada gezmiyorum :) yine de beni dusundugun için tesekkur ederim. Allah(cc) razi olsun. Ama benim bu şekilde koca bulmak gibi bir niyet yok. Allah nasip ettiyse biri cikar karsima ve oluverir. Özellikle bir arayis içinde degilim yani :)

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Kusura bakma Ekrem abi. :) twitter adresim var fakat baktiysan coktandir orada da hareket yok :) internette orada burada gezmiyorum :) yine de beni dusundugun için tesekkur ederim. Allah(cc) razi olsun. Ama benim bu şekilde koca bulmak gibi bir niyet yok. Allah nasip ettiyse biri cikar karsima ve oluverir. Özellikle bir arayis içinde degilim yani :)
Estafullah, Allah c.c cümlemizden razı olsun.
twitter hesabının var olduğunu yukarıda bahsettiğim gibi adresini ekleyince öğrendim, herkes istediği yerde gezmekle serbest kimseye senin orada ne işin var demeye de hakkımız yok:bilmemm:.
Allah c.c kalbine göre versin kardeşim, inşAllah helal süt emmiş biri çıkar karşına.
senin bu şekilde bulmaya niyetin olmayabilir,sede yazdıkların ilgimi çekti bende hayırlı bir işe vesile olmak maksadıyla yola girmiştim ama yaşlılıktan olsa gerek yabancı diyarlarda adresi şaşırdım.

Şimdi bu yazdıklarımı okuyupta beni bilmeyenlerde çöpçatan zanedecek öyle birşey yok amacım sadece yetim olan 2,inci yeğenimin de yuvasını kurmaktır, benden başka kimsesi yokmu? tabiki var benden başka bir dayısı, bir teyzesi, bildiğim kadarıylada 4 amcası 1,de halası var ama sadece VAR lar.
Anlayacağınız bu yeğenimi başgöz etmek yine bana düşüyor.

işte bu nedenle burada bu konuda paylaşım yapan kardeşlerimin konularını takip etmekte olsamda iyilikten maraz doğar diye boşuna dememişler.
Serdar kardeşim islami evlilik indexi bölümünü açtığı zamanlarda bir bayan kardeşimiz dinine evine bağlı bir eş aradığına dair konu açmış bende yazılarını okudum ve yeğenim için kendisine email yazdım yeğenimin durumunu anlattım vs. derken.

Gelen cevap: sen benim gibi birisinin köy gibi biryerde yaşaya bilceğine inanıyormusun amcabeeeey
Lahavle çekip postasını+ adresini sildim gitti..
Halbuki benim yaşadığım köyü görmüş olsa öyle dediğine pişman olur, şehirde ne varki, ne varsa köyde var.
Hanım efendi kardeşimiz hem dinine düşkün eş aramakta hem gözü yükseklerde, eh nediyelim ALLAH VERSİN hmmnn(sözüm meclisten dışarı)

Umarım anlatmak istediklerimi anlatabilebilmişimdir.

Üst Alt