Ruhsal sıkıntılar yaşıyorum

vuslat83

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm arkadaşlar, bu siteye biraz teselli olmak için üye oldum.. Bu aralar çok ruhsal sıkıntılar yaşıyorum, geçmişte yaptığım hatalar beni cok büyük bir azaba sürüklüyor..
Namazımı kılan, kuranımı okuyan hatta cemaate bağlı bir insanım ama bunları hiçe sayıp sadece ölmek istiyorum..
Yaşadığım şehir küçük ve dedikoducu biryer.. Yapmadığım şeylerle, görüşmediğim kişilerle anılmam beni kahrediyor. Kimse de Allah korkusu kalmamış, çok çaresizim şuan sürekli ağlamak istiyorum.. Bu dünyayı sevemiyorum..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim. Allah yardimcin olsun.
Beslenmene dikkat et öncelikle, beyaz lahana tüket , vitamin değerlerine baktır.
Başına gelen şeylerin bilim ile alakası, olaylar karşısinda duruşunu zayiflatmasi.
B12 vitamini eksikligide etki ediyor.
İnşirah süresi ve la havle vela kuvvete illa billahil Aliyyul Aziym.

Her ne olursa olsun, yüreğine sorduğunda biliyorsun ki Allah biliyor gerçeği, pismanliklarını sıkıntılarını.
Tövbe edip bize ikram edilen hayatı yaşamaliyiz.
Hatalar gelecekteki, daha büyük hatayı engellemek için yine bize sunulan ikramdir.
Hala nefes alıyorsun, nefes alabildigin surece kaç yasinda olursan ol, mekanin yasadigin yer ne olursa olsun yeniden başlamak için tövbe edip içindeki karanlıktan kurtulabilirsin.

Senin vücuduna ağırlık veren bu haller, senin beynindeki olumsuz düşüncelerin.
Ölüm ise vakti gelince olacak.
O sebeple şimdi yeniden ayağa kalkıp sana sunulan ikramı hayatı, güzel degerlendir.
Selametle kardeşim. .

vuslat83

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam kardeşim. Allah yardimcin olsun.
Beslenmene dikkat et öncelikle, beyaz lahana tüket , vitamin değerlerine baktır.
Başına gelen şeylerin bilim ile alakası, olaylar karşısinda duruşunu zayiflatmasi.
B12 vitamini eksikligide etki ediyor.
İnşirah süresi ve la havle vela kuvvete illa billahil Aliyyul Aziym.

Her ne olursa olsun, yüreğine sorduğunda biliyorsun ki Allah biliyor gerçeği, pismanliklarını sıkıntılarını.
Tövbe edip bize ikram edilen hayatı yaşamaliyiz.
Hatalar gelecekteki, daha büyük hatayı engellemek için yine bize sunulan ikramdir.
Hala nefes alıyorsun, nefes alabildigin surece kaç yasinda olursan ol, mekanin yasadigin yer ne olursa olsun yeniden başlamak için tövbe edip içindeki karanlıktan kurtulabilirsin.

Senin vücuduna ağırlık veren bu haller, senin beynindeki olumsuz düşüncelerin.
Ölüm ise vakti gelince olacak.
O sebeple şimdi yeniden ayağa kalkıp sana sunulan ikramı hayatı, güzel degerlendir.
Selametle kardeşim. .[/QUOTE

Allah razı olsun..ben rabbimin verdiklerine razıyım ama insanlar beni kahrediyor

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam Vuslat kardeşim,
Bu dünya imtihan dünyası ve biz de en son, en kötü dönemde AHİR ZAMAN da dünyayla tanışmışız!

Peygamberimiz (sav);
İnsanlar öyle bir devir yaşayacaklar ki, o devirde dini üzerine sabretmek, elinde ateş tutmak gibi zordur diyor,
İşte o devir, şimdiki ve daha da ilerleyen yıllarda yaşanacak dönem.
İnsanın dünyadaki çirkinlikleri, dünyayı sevmemesi onun imanının güzelliğindendir bence!

Eğer, insan dünyaya meyledip; üç günlük çıkarı uğruna kırk takla atıp ve işine geldiğine göre, yapmacıklıkla insanlığından çıkıyorsa o insan iflah olmaz!
Allah ıslah etsin demekten başka da bir şey gelmiyor öyleleri için elimizden.......
Senin karşına çıkan insanları yadırgama! emin ol onlardan da beteri var şu yalan dünyada..

Sen sadece Allah yolunda gitmeye devam et, kendini üzmeye değmez inan bana, herkes yine bildiğini okuyor!

Devamlı zikir halinde olursan ruhi sıkıntıların Allahın izniyle geçecektir!
Bir de aklıma felak ve nas sureleri geldi.

Özellikle felak suresini kendine bol bol oku, hani demişsin ya,
Yapmadığım şeylerle, görüşmediğim kişilerle anılmam beni kahrediyor. diye, bunları yapan insanların iyi niyetli olmadığını biliyoruz...

Felak Suresi Türkçe Okunuşu

Kul eûzu bi rabbil felak (felakı).
Min şerri mâ halak (halaka).
Ve min şerri gâsikın izâ vekab (vekabe).
Ve min şerrin neffâsâti fîl ukad (ukadi).
Ve min şerri hâsidin izâ hased (hasede).

Felak Suresi'nin Türkçe Meali (Anlamı)

De ki: “Ben, Felâk’ın Rabbine sığınırım.”
Yarattıklarının şerrinden.
Ve karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden.
Ve düğümlere üfleyenlerin şerrinden.
Ve haset ettiği zaman, haset edenin şerrinden.

Buradaki "hasedçilerden" korunmak için, felak suresini bol bol oku kardeşim, Allah yar ve yardımcın olsun.

Üst Alt