Suçu Niye Hep Kadere Atarız Ki?

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Uzun zamandır aklımı saran düşünceler...

Birçok ateistin sorusuna denk gelmişsinizdir.Afrika da neden açlık çekiyorlar.Kimisi de kader deyip geçiyor.Sahi öyle mi?

Bizim dinimiz değil mi muhtaça yardım et diyen?İsraf etme Diyen?

Sadece Türkiye güncel olmayan verilere göre bir yılda 16 milyar dolar askeri harcama yapmış.Diğer islam ülkelerini de katalım işin içine.100 milyar doları aşar...

Hepimizde ortalama 500 ytl 1000 ytl arasında telefonlar.

Bunu ülke bazına sonra diğer müslüman coğrafyası vursak...

Bir de yaptığımız fuzuli masrafları..!

Eğer sadece islama inananlar olarak istesek Afrika da değil aç insan;aç kedi köpek bile kalmazdı!

Ama biz ya kader deyip sorumluluğu üstümüzden attık,ya da mukadderat dedik önemsemedik...Doğru mu yaptık?

Peygamber efendimiz,ağzındaki lokmayı dahi paylaşmamış mıdır?

Yardım etmeyi bırakalım,o ülkeler sömürülmese yine kimseye muhtaç kalmayacaklar..!

Damdan düşenin halini damdan düşen anlarmış.Mide rahatsızlığımdan dolayı 4 gün kadar aç/susuz kaldım 2-3 sene kadar önce.4 günde 5 litre serum verildi.Seruma rağmen perişan haldeydim!O insanlar hergün aç...

Cadde de buz gibi havada tartıcılık yapan çocuklar...

Elektronik alete,arabalara,binalara,kutlamalara,alkole,sşgaraya milyarlar saçan biz,bunun içine kendimi katarak da diyorum gücümüz yetmez mi onları kurtarmaya?Üstümde gerçekten büyük bir mahçubiyet taşıyorum...

Ve bir diğer konu...Hastalıklar..!

Dışarıda leş gibi soba/kalorrifer dumanı.Üstüne egsoz dumanları.Yiyecekler hormonlu.Katkı maddeli.GDO'lu.Envai çeşit radyasyon saçan alet.Herkes de bir sinir sitres.Asansördü,metroydu,otobüstü derken hareket etmekten de geri kaldık.Yediğimizin ne olduğunu bilmiyoruz bazen.

Sonra bir hastalık gelince,kader...Evet kader ama,suçlusu bizleriz..!El birliği ile dünyanın içine ettik(özür dilerim ama en net ifade şekli)

Son söz olarak;

Kabirde meleklerin sorgulamadan önce kendimizi bi sorgulasak.Ben sorguladım ve kendimden utandım...

Üst Alt