Yaşadıklarım benim sınavımdı

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Resimde yazdıklarım çevremdeki bazı kişilere hitaben yazılmıştır, forum ailemle uzaktan yakından ilgisi yoktur..!

sinav.jpg

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yaşadıklarım benim imtihanımdı bize nasıl davrandıkları ise Onların

findik.jpg

Selamün aleyküm adminim evet haklisiniz insanlar hep birbiriyle imtihan olmakta, insan yakınındaki kişiler ile de imtihan edilir...
Dolayısıyla en yakınımızdaki insanlar, haklarına en çok dikkat etmemiz gereken insanlardır. Mesafe daraldıkça,, mesafe yakınlaştıkça en yakınımızdaki insanlar, haklarına en çok dikkat etmemiz gereken insanlar!! Mesafe yakınlaştıkça karşılıklı haklar da çoğalır.
Hakların çoğalması demek, imtihanların çoğalması ve ağırlaşması demektir.
Evdeki hanım, kocası ile imtihan edilir; koca da hanımı ile. Kişi çocukları ile, anne-babası ile, kardeşleri, akrabaları, üstadları ve talebeleri ile imtihan edilir.

Ya huu bugün gönül kazanında biraz temizlik yapıp içini döküp işe yaramıyanları atmak için ;Temizliğe başlama vakti geldi! diyorsunuz..

Bismillahirahmanirrahim. şöyle bir kazana bakalım. Yahu bizim haberimiz yok baya kazanın içi kalabalıkmış.
Hay Allah Biri ağlıyor ,öbürü gülüyor,diğeri de arap Kızı camdan Bakıyor, ben evden dışarıda cıkmadım temizliğe buğün ha başladım ha başlıyacağım derken!!
Kazan karıştı birden bir kargaşa bir telaş . Yahu korkmayın kötü bir niyetim yok .sadece biraz temizlik yapıp işe yaramayanları bu kazandan atmak için geldim

Bir sessizlik kapladı her yanı derken Annemin sesini duyar gibi oldum ama içimde bir burukluk ve sızı hissettim.
-Oğlum bırak ;BİZİ ÜZEN HERKES ALLAHINDAN BULSUN..

annenin ve vicdanın sesini dinle Adminim... öfkenin ve nefsinin sesini değil..Onlar için nefesini, enerjini, zamanini harcamaya değmez.Keyfine bak ki
düşmanlar patlasın kıskananlar çatlasın..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Aleyküm selam adminim.
Öncelikle önemli nasihatiniz ve değerli yorumunuz için Allah(c.c) razı olsun.
Aynen öyle diyorum adminim temizliğe başlama vakti geldi, çünkü artık yoruldum.
Önceleri bazı kişilerin bazı haraketlerini, bazı sözlerini hep alttan alırdım, güler geçerdim yani umursamazdım ama artık kazan tıka basa doldu bu kişileri taşıyamaz oldum.

AMİİİN AMİN AMİN İNŞALLAH. ama ben her ihtimale karşı yinde bi temizlik yapayım diyorum.

Adminim insanda huzur bırakmıyorlarki keyfimize bakalım.da yinede bu değerli nasihatlerinizi kulak arkası yapmayıp göz önünde bulunduracağım.

Üst Alt