Silinmiş Kişiliğim

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
'' sizle ilgili 10 ayete yakın malumat vardır.
Bu da kadınların "zor" olduğunun tezahürüdür.
Allah yardımcınız olsun.''
Amin ihvan bey zor olan kadınlar değil yineliyorum siz uğraşmıyorsunuz ki o detaylarla siz beylere değil zorluk dedikleriniz, biz hanımlar ise halimizden bu inceliklerle gelen malumattan hoşnutuz çünkü Rabbim yarattığının donanımını da kolaylığı ile vermiş kusur o kolaylığı kullanmayan biz kullardan kaynaklanıyor. O malumatlarla ,teferruatlarla güzel eylemiş yaradan bizi o teferruatlar olmasa annelik vasfımızın çoğu olmazdı ,kadın olmanın bir çok vasfı kaybolurdu Rabbim her şeyi tüm aritmetiği ve kusursuz olarak yarattığını kabul edince zor diye bir şey yok kolaylık, güzellik, esenlik var.Hikmetler var:)Elhamdülillah...

Evet sizler çok iyi anlaşıyorsunuz. Bizim için de problem yoktur. Estetiğiniz, farz kılınmayan alanlar ekseninde bir zorluğu da getirdiği aşikardır.
Bir kurumda tesettürlü, bir hanım çalışıyor. İkindi namazına girerken ya da ikindi namazından çıkarken o kadını görüyorum ki, el arabasıyla o saate kadar birikmiş çöpleri alıyor çöp konteynerine götürüyor ve caadeden öylecene de geçiyor. Kadının estetiği noktasında zorluğun bir ifadesidir bu ameliye.
Ben çok daha farklı bir şeyler söylemeye çalışıyorum ama beceremiyorum...
Gönül Sızım devreye girsin, o ne demek istediğimi daha estetik ifade edebilir.
Selamlarımla.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
SELAMÜN ALEYKÜM İHVAN BEY;Kusura bakmayın latife ile konuyu başka tarafa özellikle çektim yoksa bayanlar konusunda hassas ve duyarlı olduğunuzun farkındayım Allah cc sonsuz razı olsun söylemek istediğinizi anladım ama yapacak elimden bir şey gelmiyor.
'' Evet sizler çok iyi anlaşıyorsunuz. Bizim için de problem yoktur. Estetiğiniz, farz kılınmayan alanlar ekseninde bir zorluğu da getirdiği aşikardır.
Bir kurumda tesettürlü, bir hanım çalışıyor. İkindi namazına girerken ya da ikindi namazından çıkarken o kadını görüyorum ki, el arabasıyla o saate kadar birikmiş çöpleri alıyor çöp konteynerine götürüyor ve caadeden öylecene de geçiyor. Kadının estetiği noktasında zorluğun bir ifadesidir bu ameliye.''

Ne diyeyim haklısınız kadınlara diretilen doğruymuş gibi gösterilip ezmeye ,tüm hakları elinden alınmaya çalışılan hatta alınan bir düzen içindeyiz.O hanım bunu yapmasa rızkını kazanacak başka çaresi yok, en zor durum da baş vurulan iştir çöp toplamak belli ki şartlarının son basamağı o işi bulmuş yapıyor dediğiniz gibi kadının o halde sokak sokak o halde olması içler acısı sıcacık evinde çoluğu çocuğu ile evinin düzeni ile eşiyle meşgul olması gerekirken Allah cc onu sadece bunun ile yükümlü tutarak tüm diğer şartları sağlamayı erkeğe şart koşarak kadının naifliğini koruyor ama anlayan nerede?Yapma denilen şeyleri ellerinden alınan hak hukuku diye öğretilerek kadınlar sömürüldüğü için durum sizin namaz sonrası gördüğünüz tablo ile başka konumlarda da başka şartlarda kadına Allah cc(fiziki ve ruhen yaradılışı gereği) zor yapmaması gerek ona yüklemedim bu sorumluluğu dediği nice işlerin yükü yükleniyor.

''Ben çok daha farklı bir şeyler söylemeye çalışıyorum ama beceremiyorum...''
Umarım yukarıda yazdıklarımla sizi anladığımı ifade edebilmişimdir tekrar duyarlılığınız için Allah cc sonsuz razı olsun.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun, teşekkür ederim, çok sağolasınız. Allahü Teala kadınlarımızın ve erkeklerimizin yar ve yardımcısi olsun. İslam'ı kuşananlara selam olsun.

Üst Alt